רציתם להקים מתקן הדגמה בחו"ל? זו ההזדמנות שלכם

אני שמח להודיע על פתיחת קול קורא בתוכנית מאגדי תשתית. התוכנית מעניקה סיוע לחברות ישראליות, המתאגדות יחדיו לטובת הקמה תפעול ושיווק של מתקן הדגמה מסחרי בשוק יעד בחו"ל (הוראת מנכ"ל 5.11 מיום 12.11.2014).

CF_Opening

משיחות עם יצואנים עולה, כי הדגמה של מוצרים בשוק היעד מאפשרת להן הקלה בכניסה לשוק והגדלת המכירות, אך העלויות הכרוכות במהלך כזה כבדות מאוד. פתרון מוכר בשוק הוא חבירה של חברות יחדיו ליצירה של תשתית משותפת לשיווק והדגמה, אך גם פתרון זה היווה חלום רחוק ליצואנים רבים, שלא התאפשר להם לעמוד בעלויות אלו. גם במסגרת מאגד של מספר חברות, הקמה של מתקן הדגמה מסחרי בשוק יעד כרוכה בעלויות שינוע של ציוד, תכנון והקמה של מבנים רבים ולאחר מכן עלויות תפעול שיווק ומכירה שונות, שמסתכמות בעלויות גבוהות, שחברות יצואניות רבות מתקשות לעמוד בהן.

כמענה לצורך זה, השיק מינהל סחר חוץ שבמשרד הכלכלה בסוף 2014 את "תוכנית מאגדי התשתית", במסגרתה מוענק סיוע בגובה של עד 5 מיליון שקלים, בשנה הראשונה, לחברות המתאגדות יחדיו למטרת הקמת מתקן הדגמה מסחרי במדינת יעד בחו"ל.

על החברות המעוניינות להשתתף בתוכנית להציב בראשן מנהל מאגד מוסכם ולהתקשר ביניהן במטרה להקים מתקן הדגמה למוצריהן במדינת יעד. מאגד חברות בעלות מוצרים משלימים, המהווים חבילה שלמה ומלאה, יזכו להעדפה בתכנית בשלב בחינת הבקשות. הוראת המאגדים מאפשרת תמהיל של חברות גדולות וקטנות, חברות בעלות רקע של יצוא ויצואניות חדשות, כאשר הסינרגיה בין חברות המאגד עשויה להוביל להשלכות חיוביות בין חברות המאגד. במסגרת התוכנית, יזכו החברות בהשתתפות בהוצאות שונות שנועדו לכסות את כל שלבי ההקמה התפעול והשיווק של מאגדי תשתית בחו"ל.

חברות שיגדילו את מכירותיהן בשווקי היעד תחויבנה בתשלום תמלוגים עד להחזרת גובה המענק.

תנאי הסף, אמות המידה והפרטים הנוגעים להגשת בקשות מפורטים- היכנסו.
יש להגיש את הבקשות באופן מקוון על ידי מילוי הטופס באתר ובצירוף המסמכים הנדרשים.

הקרן תהיה פתוחה להגשת בקשות עד 18.10.2015 בשעה 11:00. לתשומת לב החברות, פניות לא תענינה במהלך החופשה המרוכזת של המשרד בין הימים: 16.08.2015 ועד 29.08.2015 ובמהלך חופשות ראש השנה וסוכות בין הימים: 24-27.9 , 8-18.10.

צור קשר עם:

הדר שור

שלח הודעה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל