פברואר 12, 2017
פברואר 12, 2017

נתוני 2016 מלמדים כי רצוי להקדים להגיש.

A handshake over growing arrow and business couple in blur on the background.

מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה הודיע לאחרונה על פתיחת תוכניות הסיוע להגשות לשנת 2017. ב-2016 אישר המינהל כ-60 מיליון ₪ תמיכות לחברות ישראליות בפעילותן בשווקים הבינלאומיים וב-2017 תקציב הקרנות אף הוגדל בכ-30% כעדות לתרומתן הגדולה ליצואנים, חדשים וותיקים ולכלל התעשייה הישראלית כפועל יוצא.

3 הקרנות אותן מפעיל המינהל הן:
“כסף חכם”, בה אושרו 100 בקשות בהיקף תמיכות של כ-48 מיליון ₪. בקרן זו ניתן סיוע דו שנתי למאמצים שיווקיים של חברות ישראליות עם ניסיון מוקדם ביצוא בחדירה לשוק חדש או בבואן לבצע מהלך שיווקי חדש בשוק בו הן פעילות במטרה להשיג גידול משמעותי בהיקף מכירותיהן. מלבד הסיוע הכספי, מקבלות החברות גם ליווי צמוד של הנספח המסחרי ושל יועץ המתמחה בתחום הפעילות ו/או השוק בו החברה רוצה להצליח.

“קרן הפרויקטים והמכרזים הבינלאומיים”, בה אושרו 12 בקשות וכ-3 מיליון ₪ תמיכות. בקרן זו ניתנת תמיכה בעלויות ביצוע הוכחת התכנות לפרויקט פוטנציאלי בחו”ל או בעלויות הכרוכות בהתמודדות על מכרזים בינ”ל במטרה להשתתף בסיכון שלוקחות החברות הישראליות על עצמן בבואן להתמודד במכרזים בינ”ל או בביצוע פרויקטים בחו”ל.

“מאגדי תשתית”, בה אושרו 3 מאגדים המורכבים מ-17 חברות ותמיכות של כ-9 מיליון ₪. בקרן זו ניתן סיוע במימון הקמה, תפעול ושיווק של מתקן הדגמה מסחרי ע”י מספר חברות במדינת יעד. המאגד יאפשר להציג ללקוחות פוטנציאליים את הסינרגיה בין השירותים/ מוצרים של החברות השונות, ויאפשר הגדלת מכירותיהן בשוק היעד.

לקרנות כלי הסיוע הוגשו בשנה החולפת 240 בקשות, מתוכן התקבלו 129, נדחו 111 ובהן 39 שנדחו במקצים האחרונים בשל העדר תקציב מספק.
הביקוש לתוכניות עולה מידי שנה ולכן למרות הגידול בתקציב, ככל שחברה שמתאימה לאחת התוכניות, תקדים להגיש, כן ישתפרו סיכוייה.

מהרו להגיש, 2017 יכולה להיות השנה שלכם!

פרטים נוספים ונהלים באתר משרד הכלכלה והתעשייה

 


יקיר דוידסון

צור קשר עם: יקיר דוידסון
ליצירת קשר לחצו >>