ינואר 06, 2014
ינואר 06, 2014

במהלך חודש נובמבר האחרון הוגשו לקרן סיוע בפרויקטים ומכרזים בין-לאומיים 40 בקשות לקבלת מענק. לאחר הליך של בחינת הבקשות אושרו מענקים ל-14 חברות בהיקף של כ-5 מיליון ש”ח. המענקים ישמשו את החברות בניסיון לחדור לשווקים חדשים ברחבי העולם. המטרה: הגדלת הייצוא מישראל.
נעה אשר, מנהלת מערך כלי סיוע לתעשייה במינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, בו מתנהלת הקרן, מציינת, כי התחום הבולט בהם עוסקות החברות שזכו למענקים הוא תחום הקלינטק (“טכנולוגיה נקייה”). 5 חברות הפועלות בחתום המים ו-3 חברות הפועלות בתחום האנרגיה זכו למענקים. כמו כן, זכו חברות הפועלות בתחום החינוך, החקלאות, התקשורת והציוד הרפואי. בנוסף, אשר הוסיפה, כי 6 מהחברות שזכו למענק יפעלו באזור אמריקה הלטינית (מקסיקו, צ’ילה, פרו וגואטמלה) ו-3 חברות נוספות יפעלו בארה”ב.
החברות יממשו את המענקים בהם זכו במהלך שנת 2014 במטרה לחדור לשווקים חדשים. המענקים ניתנו לפרויקטים בראשית דרכם: בשלב הגשת הצעה למכרז או בעבור סקר היתכנות. זאת, מתוך הבנה כי זהו השלב בו חברות רבות נתקלות בקשיי מימון. תמיכה מרבית בבקשה יכולה להגיע ל-800,000 ש”ח. להערכת אנשי מינהל סחר חוץ, שווי הפרויקטים העתידיים בגינם ניתנו המענקים עומד על 266 מיליון ש”ח.

קרן הסיוע בפרויקטים ובמכרזים בין-לאומיים החלה את פעילותה בסוף שנת 2010, ומאז חילקה מענקים בסך של כ-30 מיליון ש”ח. הקרן נועדה להתמודד עם הפער המשמעותי בין היכולות והטכנולוגיות המתקדמות של החברות הישראליות ובין המספר הנמוך של חברות המגישות מועמדות למכרזים בין-לאומיים ומשתתפות בפרויקטים ברחבי העולם.
כלי סיוע לתעשייה
פרטים נוספים אודות הקרן ופעילותה ניתן למצוא באתר הקרן.

 

 


חיים מרטין

הנספח המסחרי בשגרירות ישראל בבייג'ינג. אמון על תחומי "התשתית לסחר" בין ישראל וסין. פועל במטרה לקדם יצוא ישראלי לסין, לעודד שתופי פעולה בין חברות ישראליות לסיניות, לסייע במשיכת השקעות סיניות לישראל ולסייע לחברות ישראליות העומדות בפני חסמי סחר בסין.
צור קשר עם: חיים מרטין
ליצירת קשר לחצו >>