אוגוסט 08, 2017
אוגוסט 08, 2017

מהפכת 4IR (המהפכה התעשייתית הרביעית) טומנת בחובה הזדמנויות עסקיות ענקיות לעוסקים בתחומים הרלוונטיים: טכנולוגיות מחשוב ותקשורת, רכבים אוטונומיים, רפואה מתקדמת וביוטכנולוגיה, טכנולוגיות חינוך, ייעול היצור התעשייתי, רובוטיקה, אבטחת נתונים ועוד” אומר שי פילר, הנספח המסחרי של ישראל בקוריאה ומוסיף: “ממשלת קוריאה והחברות התעשייתיות ישמחו לקצר את הדרך ולהיעזר בידע ובטכנולוגיות מפותחות מישראל, המוניטין של ישראל בתחום הוא מעולה בקוריאה ועכשיו זה הזמן לנצל את הרוח הגבית מהממשלה ולהיכנס לשוק”.

רוצים לקרוא על המהפכה התעשייתית בקוריאה והזדמנויות ליזמים ישראלים? היכנסו לכתבה שפורסמה היום (08.08.2017) בGeektime (גיקטיים): חדשות, עדכונים וכתבות על טכנולוגיה, אינטרנט וסטארט-אפים: קוריאה נערכת למהפכה התעשייתית הרביעית וזו הזדמנות מעולה ליזמים ישראלים \ מאת שי פילר.

לדברי פרופ’ קלאוס שוואב-המייסד ויו”ר הפורום הכלכלי העולמי שטבע את המינוח “המהפכה התעשייתית הרביעית” בכנס דאבוס 2016, אנו עומדים בפני תהליכים חסרי תקדים שישנו ללא היכר את הדרך שבה אנחנו חיים, עובדים ומתקשרים עם אנשים אחרים. המהפכה התעשייתית הרביעית אכן נמצאת בעיצומה, מונעת ע”י שני כוחות ענקיים:
• בצד הצורך, גידול האוכלוסייה העולמית והצורך להאכיל ולכלכל את האוכלוסייה המתרבה בקצב אקספוננציאלי ולהבטיח צמיחה.
• בצד הפתרונות, המהפכה הדיגיטלית שבה מיטשטשים הגבולות בין הפתרון הפיזי, היכולות הדיגיטאליות והביולוגיה.

ממשלת קוריאה מובילה את המהפכה:

הנשיא הנבחר Moon Jae-in הופך את המהפכה התעשייתית הרביעית (4IR) לטרנד הדומיננטי ביותר בכלכלת קוריאה. הוא דיבר על כך רבות במסע הבחירות וכעת, חודשיים לאחר הכניסה לתפקיד, הוא מציב את 4IR בראש האג’נדה הכלכלית של המדינה.
היערכותה הדרמטית של קוריאה לאימוץ המהפכה הרביעית נובעת מכמה סיבות:
1. שחיקה של התעשייה הקוריאנית (38.6% מכלכלת המדינה) מול סין ומדינות עם עלויות ייצור נמוכות.
2. הזדקנות האוכלוסייה (קוריאה היא המדינה עם קצב ההזדקנות הגבוה ביותר בעולם) והחקלאות והתעשייה מושפעות מכך.
3. חוסר נכונות של הדור הצעיר לעבוד בתפקידים ותנאים שהדור הקודם היה מוכן להם.
ממשלת קוריאה מפנה תקציבי ענק לחינוך טכנולוגי ויכולות לימוד עצמיות, פיתוח חקלאות מבוססת תקשורת ועיבוד נתונים, הקמת מערכי ייצור הזקוקים לפחות עובדים ושדרוג המערכת הפיננסית בטכנולוגיות FinTech. ועדת 4IR שהוקמה בקוריאה דואגת לשינויי חקיקה ורגולציה, מתן מענקי מחקר ופיתוח, הקלות במיסים לחברות שנרתמות לקידום המהפכה, מערכי חינוך לילדים ונוער ותכניות הכשרה לבעלי מקצוע ומנהלים.

רשימת האירועים שיוזם צוות הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בקוריאה:

• משלחת מומחי סייבר – 5-6 בספטמבר 2017: מנהלי חברות סייבר ישראליות ישתתפו בתערוכת ISEC  – מפגש הסייבר המקצועי הגדול והחשוב בקוריאה. מיכה וייס, מנהל המרכז לסייבר ורציפות פיננסית (מטעם משרד האוצר) ב CERT הלאומי. יציג את פעילות הסייבר בישראל. לאחר פרזנטציות של מנהלים ישראליים, יתקיימו מפגשים אישיים עם נציגי חברות קוריאניות כגון: Samsung , LG, SK , עם נציגי הממשלה והאקדמיה, מפיצים מובילים לתחומי התעשייה ועוד.
• ביקור נציגי תעשיות הרכב הקוריאניות בישראל – 10- 12 בספטמבר 2017: במסגרת הביקור, יתקיימו מפגשים עם חברות ישראליות בתחומים של אבטחת מידע בכלי רכב, פתרונות לרכבים אוטונומיים, ניהול ציי רכב ועוד.
• סמינר רגולציה על ציוד רפואי בקוריאה: יום עיון שיעסוק ברגולציה של ציוד רפואי בקוריאה, תהליך קבלת אישור יבואן, מציאת שותפים מתחום מדעי החיים, עבודה מול מערכת הביטוח הלאומית בקוריאה. ביום עיון נשיק את המדריך הרגולטורי שהוכן במטרה לתת לחברות ישראליות את הבסיס לפעילות בשוק מדעי החיים הקוריאני.

הכירו את צוות הנספחות בקוריאה:

KoreaTeam
צוות הנספחות בסיאול, קוריאה

• Ms. Hayoung Chun – עובדת על תחום התקשורת, רכב וסייבר. בשנה האחרונה תיאמה מאות פגישות לחברות ישראליות במסגרת תערוכות בינלאומית MWC, CES, RSA. הובילה משלחת סייבר לכנס HLS האחרון בישראל.
• Ms. Minhui Lee – עובדת על תחום המוצרי צריכה ומים. בשנה האחרונה הובילה את אירוע המזון הראשון שקיימנו אי פעם בקוריאה. שף ישראלי עם משלחת של 10 חברות מזון ישראליות באו לקדם מזון ישראלי. כמו כן קיימנו כנס לקידום יין ישראלי. זהו תחום יצוא חדש (יחסית) של ישראל בקוריאה.
• Ms. Lily Koo – פועלת בתחום ציוד רפואי ופארמה. בשנים האחרונות תיאמה מאות פגישות עבור חברות ישראליות בתערוכת MEDICA בגרמניה, ארגנה משלחת חברות ל-Med In Israel  תערוכת הציוד רפואי הגדולה בקוריאה. וכן משלחת של מנהלי בתי חולים מקוריאה לישראל.

לפרטים נוספים ולבקשת סיוע מצוות הנספחות, ניתן לפנות במייל זה 


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>