בלוג מינהל סחר חוץ

קול קורא בעניין גילוי אודות אחריות תאגידית וסיכוני ESG

היחידה להתנהגות עיסקית נאותה מזמינה אתכם להשתתף בקול קורא של הרשות לניירות ערך בנושא – גילוי אודות אחריות תאגידית וסיכוני ESG.

היחידה להתנהגות עיסקית נאותה פועלת תחת מינהל סחר חוץ במטרה לסייע לחברות הישראליות לפעול ע”פ אמות מידה בנ”ל להתנהגות עיסקית נאותה במטרה לעמוד בתחרותיות ובקריטריונים הבנ”ל. כחלק מעבודת היחידה, אנו עוקבים אחרי מגמות בתחום ההתנהגות העיסקית הנאותה והאחריות התאגידית בקרב התעשייה הישראלית.

בשנים האחרונות הולכת ומתרחבת המגמה במסגרתה משקיעים בינלאומיים, בדגש על משקיעים מוסדיים דוגמת קרנות פנסיה, חברות ביטוח וגופים פיננסיים מובילים, מביאים בחשבון במסגרת ביצוע השקעותיהם לא רק את שיקול התשואה הצפויה, אלא גם שיקולים בדבר ההתנהלות החברתית של תאגידים. המניעים לשקול שיקולי התנהלות חברתית במסגרת השקעות יכולים להיות מגוונים.

על פי רוב, ההעדפות של המשקיעים בהשקעות חברתיות, הן להימנע מביצוע השקעות בתעשיות הנחשבות כלא אתיות, או לחילופין, לחפש השקעה בחברות אשר נוסף על המורכבות של פעילותן, עושות מאמץ למציאת פתרונות הולמים לסוגיות סביבתיות וחברתיות ולסוגיות בתחום הממשל התאגידי.

לאור צמיחת תחום ההשקעות החברתיות, והבעת עניין גובר מצד המשקיעים, החל גם עניין רגולטורי בנושא, הן ביחס למשקיעים המוסדיים המבצעים את ההשקעה והן ביחס לחברות בהן מתבצעת ההשקעה.

לנוכח ההתפתחויות בעולם, והעניין הגובר שמגלים משקיעים בנושא האחריות החברתית, היחידה להתנהגות עיסקית נאותה מזמינה אתכם להשתתף בקול קורא בעניין גילוי אודות אחריות תאגידית וסיכוני ESG, של הרשות לניירות ערך. התייחסות הציבור בנושא תסייע לרשות לניירות ערך ותסייע בגיבוש התהליך הרגולטורי ותוכל לשפוך אור על התחום בישראל.

למידע נוסף ולשאלות מנחות, ניתן לקרוא את הקול הקורא בלינק הבא.

התייחסות הציבור הינה עד לתאריך ה-3.9.2020.

למידע נוסף ניתן לפנות לרשות לניירות ערך: עו”ד אלי דניאל, עו”ד גליה לוי, רו”ח רעות קסלר.

אימייל לפניות: ESGPROJECT@isa.gov.il

טלפונים לפניות: 03-7109970 ,02-6556444

צור קשר עם:

תמר קושר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל