אוגוסט 31, 2021

למרות השנה המאתגרת, היצוא הישראלי הציג תוצאות טובות יחסית לסחר העולמי ולמרבית המדינות המפותחות. במהלך השנה פעלנו והשקענו משאבים רבים על מנת להמשיך ולסייע ליצואנים הישראליים לצלוח את התקופה המאתגרת והתאמנו את כלל פעילותנו למציאות החדשה שכללה ריחוק חברתי, היעדר מפגשים פיזיים ואתגרים רבים בתובלה הימית והאווירית.

המינהל מפעיל מערך של 56 משרדים בפרישׂה עולמית, המוצבים במדינות היעד של הייצוא הישראלי ובארגונים הכלכליים הבין-לאומיים, במטרה לסייע לתעשייה הישראלית בשוקי חו”ל במגוון דרכים: יזום פעילויות, ארגון משלחות ותערוכות, עריכת סמינרים מקצועיים, פתיחת דלתות בחברות ובגופי ממשל בשוקי היעד, ליווי חברות בשלבי הכניסה לשווקים וסיוע לחברות ישראליות בנושאי רגולציה, חסמי סחר ועוד.

המינהל יוזם ומנהל משאים ומתנים על הסכמי סחר חדשים, מעדכן באופן שוטף הסכמי סחר קיימים, פועל להסרה של חסמי סחר ומייצג את מדינת ישראל בארגונים הכלכליים הבין-לאומיים – WTO, OECD ובנציגות ישראל באיחוד האירופי.

למינהל גם מערך של כלים וקרנות המסייעים לחברות ישראליות לפעול בחו”ל, בהם: תוכנית “כסף חכם”, המסייעת לפריצה לשוק חדש, ותוכנית של”ב, המיועדת לסייע ליצואנים בתחילת דרכם.

בנוסף, פעילות המינהל כוללת את תחום הפיקוח על הייצוא הדו-שימושי והאב”כ מכוח החוק הישראלי ובהתאם להסדרים הבין-לאומיים בתחום, אשר אותן אימצה ישראל, כמו גם פיקוח על היצוא בתחום האב”כ, לצורך מניעת הפצה של כלי נשק וטכנולוגיות, לרבות נשק להשמדה המונית, לגורמים המקדמים טרור בין-לאומי.

אנו צופים שבסוף שנת 2021 נחזור לדפוסי הצמיחה שאפיינו את היצוא הישראלי בשנים האחרונות. למעשה, חלק מהתחזיות שלנו מעריכות כי 2021 תהא שנת שיא ביצוא הישראלי.

אנו מזמינים את כלל היצואנים הישראליים ונציגי החברות הפועלות בשווקים הבינלאומיים להיעזר בנו ובשלל הכלים שאנו מפעילים לטובת הרחבת הפעילות העסקית שלהם בשווקים השונים ברחבי העולם.

אני מקווה שסקירה זו על פעילות מינהל סחר חוץ ומערך הנספחויות הכלכליות ברחבי תבל לשנת 2020 תספק עבורך חשיפה מעניינת ומלמדת על המגמות והתמורות ביצוא הישראלי בשנה החולפת.

 בהזדמנות זו, אאחל לך ולמשפחתך שנה טובה ומתוקה.

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ, צילם: שלומי אמסלם
אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ, צילם: שלומי אמסלם

מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>