מרץ 06, 2023

מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, יארח משלחת של חברת האנרגיה, המים והתשתיות העירוניות האיטלקית A2A, אשר מתעתדת להקים מרכז חדשנות בישראל בשילוב השקעות ממוקדות בחברות וטכנולוגיות ישראליות.

ההשקעות יתבצעו באמצעות השותף הישראלי של החברה – קרן SIBF אשר תחתום עם החברה על הסכם שיתוף פעולה ביום חמישי, ה-27 לאוקטובר

הקשר עם החברה האיטלקית, אשר מצויה בבעלות משותפת של עיריות מילאנו וברשיה (51%) לצד הציבור (49%), נוצר ביוזמת הנספחות הכלכלית במילאנו אשר שמה לה למטרה למשוך השקעות איכותיות בתחומים חדשניים לישראל. החברה האיטלקית מעסיקה למעלה  מ-13,000 עובדים ובעלת מחזור של כ-11.5 מיליארד אירו בשנה. במהלך פיתוח הקשר עם החברה, חשפה בפניה הנספחות הכלכלית במילאנו, באמצעות ראש הנספחות הכלכלית מר יוני הדר וצוותו, את היכולות הישראליות בתחום אנרגיה מתחדשת, תשתיות עירוניות (איסוף ומחזור פסולת, שירותים לתושב, אנרגיה ועוד), מים ותחבורה ותיאמה מספר רב של פגישות עם חברות ישראליות רלוונטיות. לאחר התהליך הממושך, החליטה החברה להקים מרכז חדשנות בישראל, אשר יהווה חוליה מרכזית בתהליך הפיתוח האסטרטגי שלה לעשור הקרוב.

על פי תכניות החברה, לה פעילות ענפה באירופה, היא תשקיע כ-18 מיליארד אירו בעשר השנים הקרובות בתחומי כלכלה מעגלית, אנרגיה מתחדשת וקיימות. לחברה תשתיות קיימות בתחום האנרגיה (גז, חשמל, סולאר), סביבה (מחזור, איסוף, ניקיון), תשתיות חכמות (רשתות טעינה לרכבים חשמליים, רשתות הולכת חשמל לצרכנים, מערכות הפצת מים) ועוד. החברות הישראליות עמן תתקשר החברה צפויות להשתלב בתשתיות הקיימות, לצד פיתוחים עתידיים שתוביל החברה באיטליה ובאירופה בהתאם לתוכניות האיחוד האירופי בנושא.

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ: “מטרות מינהל סחר חוץ הנן קידום היצוא הישראלי, באמצעות הגדלתו וגיוונו, לצד משיכת השקעות איכותיות לישראל. באמצעות פעילויות ממוקדות וארוכות טווח כאלו אנו מצליחים להגשים את כולן. זוהי דוגמא למשיכת חברה איכותית, בתחום עם הווה ועתיד טכנולוגי מובהק אשר ללא מעורבות ונחישות הנספח הכלכלי, ספק אם הייתה מגיעה לישראל בהיקפים אלו. אני מקווה כי חברות נוספות מתחומים אלו ואחרים ילכו בעקבותיה הודות ליכולות המתקדמות של החברות הישראליות ולפעילות הנספחים הכלכליים ברחבי העולם”.

יוני הדר, ראש הנספחות הכלכלית במילאנו: “מדובר באירוע משמעותי של כניסת חברת תשתיות מהגדולות והחדשניות ביותר באיטליה ובאירופה, עם פעילות ממוקדת בתחומי הקיימות, אך רחבה ומגוונת מאוד. במהלך השנתיים האחרונות, חיברנו לחברה למעלה מ-50 חברות ישראליות מתוכן עם כ-15 נרקמו קשרים עסקיים משמעותיים. הצלחות אלו הובילו את החברה לבחון הקמת פעילות קבע בישראל ולשמחתי הרבה, החיבור עם השותף הישראלי SIBF התממש לרווחת כל הצדדים. פתיחת מרכז החדשנות של A2A בישראל, באמצעות השותף SIBF, מהווה הזדמנות ייחודית לחברות ישראליות לקחת חלק בפעילות רחבת היקף בעשור הקרוב באירופה, ישראל ושווקים נוספים”.

 


מטה סחר חוץ

צור קשר עם: מטה סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>