בשבוע שעבר במינכן, גרמניה, התקיימה תערוכת Inter Solar הנחשבת לתערוכה הגדולה ביותר בתחום הסולארי באירופה. בתערוכה הציגו יותר מ900 ספקים של מוצרים ופתרונות עבור טכנולוגיות תרמיות סולאריות ושדות סולאריים, תשתיות רשת ופתרונות לאינטגרציה של אנרגיה מתחדשת. שטח התצוגה של התערוכה השתרע על כ 55,000 מ”ר והכיל בתוכו למעלה מ50,000 מבקרים.

בביתן הלאומי הישראלי שהוקם על ידי מכון היצוא בשיתוף הנספחות המסחרית בברלין, נטלו חלק 7 חברות ישראליות בתערוכה שבמהלכה נערך גם פורום על נושא האנרגיה הסולארית. בנוסף לביתן הישראלי, החברה הישראלית SolarEdge הציגה ביתן גדול ועצמאי והייתה שותפה מובילה לפורום. החברות הישראליות שהשתתפו בביתן: ECS Ltd, EnStorage, Kenotomi (Solaror), Raycatch Ltd, SolView, SunBoost, TIGI Ltd.

הנספחות המסחרית בברלין האחראית על נושאי אנרגיה ומים בגרמניה בשילוב עם הנספחות המסחרית בניו דלהי, הודו – תיאמו פגישות אישיות לחברות הישראליות עם חברות גרמניות וחברות הודיות מהחשובות בתחומן ורלוונטיות לתחומי הפעולה של המשתתפות מישראל.

בין החברות הגרמניות שנפגשו עם החברות הישראליות ניתן למנות את:

E.ON – חברת אחזקות אירופית שבסיסה באסן, נורת ‘ריין וסטפליה, גרמניה. היא מפעילה את אחד הספקים הגדולים בעולם של אנרגיה חשמלית, ENBW – אנרגי באדן וירטמברג, היא חברה ציבורית לאנרגיה הנסחרת לציבור שבסיסה קרלסרוהה, גרמניה. Kaco New Energy – יצרנית גרמנית של ממירי PV סולארית, אחסון מערכות אנרגיה וטכנולוגיה עבור שדות סולאריים מכל גודל וסוג מודול, MW Group – קבוצה הינה מובילה עולמית בתכנון, הנדסה ובנייה של מתקני היי-טק ופרויקטים מורכבים, Viessmann חברה מובילה לדוודי מים חמים בעלת מחזור של 2.1 מיליארד דולר.

מהודו בלטו בנוכחותן נציגות מהחברות TATA SOLAR שמשרדה הראשי בנויידה (דלהי רבתי) וחברת Vikram Solar שבסיסה בכלכותה. חברת ויקראם סולאר היא גם החברה שחתמה על הסכם MOU עם WaterGen לייצור מערכות מים וסולאר משולבות שיספקו פתרונות מים לאוכלוסיות באזורי הספר והמרחבים הכפריים.

הנספחות המסחרית בדלהי הביאה לביקור בביתן הישראלי כ-40 נציגי חברות הודיים אשר יצאו מהודו לתערוכה במסגרת פעילות מאורגנת של “Indo – German Energy Forum”, החברות הישראליות הביעו שביעות רצון רבה מהפעילות ונראה כי חל שינוי לטובה בקרב היצואנים הישראליים בכל הנוגע להבנת הפוטנציאל העסקי הקיים בהודו עבור חברות בעלות פתרונות ישראליים בתחום הסולאר.

בעקבות התערוכה, כבר מתקיימים מגעים בין חברה ישראלית לשתי חברות הודיות (אחת מהן באזור האחריות של נספחות דלהי) להשקת פיילוט להוכחת התכנות של הפתרונות הישראליים כאן בהודו.

סך הכל נערכו כ-100 פגישות אישיות לחברות הישראליות באירוע. כ-40 מתוכן אורגנו ע”י הנספחות בברלין ועוד מספר דומה ע”י הנספחות בדלהי.

תודה לדורון אברהמי הנספח המסחרי בברלין על המידע והתמונות!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>