מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה מטפל בכל שנה בלמעלה מ-4000 פניות מחברות ישראליות המשווקות ופועלות בשווקים הבינלאומיים. חלק מהפניות הללו (כ-300 בשנת 2020 לבדה) הופכות לסיפורי הצלחה עסקיים: כאלו שהכניסו כסף לחברה שפנתה, הביאו לפרויקט פיילוט, פתרו חסם סחר בשוק היעד, הפכו סיפורי הצלחה המשכיים, הביאו לפריצות דרך ולצמיחה כלכלית לחברה עצמה ולמשק הישראל בכללותו.

ככלל – מחישוב גס המבוסס על מעקבים שבוצעו ע”י הצוותים של מינהל סחר חוץ ברחבי העולם והנספחים הכלכליים עצמם עולה כי הערך הכולל של סיפורי ההצלחה הידועים לנו, הנובעים באופן ישיר כתוצאה מפעילות מערך הנספחים שלנו, נאמד בכמיליארד דולרים בכל שנה (840 מיליארד בשנת 2020 – שנת הקורונה).

עם זאת, אנו – כמטה מינהל סחר חוץ – לא תמיד מצליחים לעקוב אחר ההצלחות שארעו כתוצאה מפעילות הנספחים הכלכליים וקציני הסחר שלנו בנספחויות הכלכליות ברחבי העולם. ולעתים, גם אם אנו יודעים שהייתה הצלחה, קשה לנו לכמת אותה או לקבל אישור רשמי מצד החברות שלהן סייענו. כמובן שאסור לנו לפרסם, מטעמים משפטיים, מידע מסחרי חסוי על פעילותן הגלובלית של חברות אשר קיבלו מאיתנו שירות.

ברקע הדברים ולכבוד השנה החדשה שבאה עלינו לטובה, חשבנו על רעיון חדש שיאפשר לנו להיחשף ליותר סיפורי הצלחה וכן יאפשר לחברות יצואניות ואחרות,
שנהנו משירותי מערך הנספחויות הכלכליות שלנו ברחבי העולם, לקבל חשיפה!

זוהי ההזדמנות שלך לפרגן ולספר על החברה שלך, מה היא עושה, באילו שווקים פועלת וכמובן על השירות שקיבלת מנספחות כלכלית כזו או אחרת וסיפור ההצלחה שלך.

זה יכול להיות באמצעות סרטון (רצוי) או טקסט קצר (המהווה עדות \ טסטימוניאלס) שבהם נוכל לעשות שימוש באתר המשרד.

הסרטונים והטקסטים הטובים, האיכותיים והמעניינים ביותר יקבלו במה במדיות החברתיות של מינהל סחר חוץ בפייסבוק, טוויטר, לינקדאין ושות’ ובאתר מינהל סחר חוץ

הנספחים הכלכליים שלנו ב 44 מוקדים מתוך 56 המשרדים הכלכליים שלנו ברחבי הגלובס, בוודאי ישמחו לקבל מכם פרגון קצר וברכות ‘שנה טובה’ מצולמת או כתובה :-).

אז לאן שולחים?

לכתובת: foreign-trade@Economy.gov.il