ינואר 17, 2019

חברת השבבים הישראלית Valens מגייסת 63 מיליון דולר

man flying up

דרור ירושלמי, מנכ”ל ולנס: “ולנס ממשיכה להוביל ולחדש בדרך למימוש חזון הרכב האוטונומי והשקעה זו הינה הבעת אמון נוספת בטכנולוגיה פורצת הדרך שפיתחנו, בשנים האחרונות ישראל הפכה למעצמה בתחום הטכנולוגיות לרכב, ואנחנו שמחים שמשרד הכלכלה והתעשייה זיהה את הפוטנציאל הזה ופועל במלוא הכח לתמוך בחברות הישראליות ולקידום הזדמנויות עסקיות בשוק”

בשני העשורים האחרונים חלה עלייה ניכרת במספר החברות הישראליות הפועלות בתחומי האוטומוטיב – ניהול צי, BIG DATA, רכבים אוטונומיים, נהיגה אוטונומית ועוד.

כ -550 חברות סטארט-אפ פועלות כיום בישראל בתחום זה וההשקעות בעולם בתחום האוטומטיב עומדות על כ-22 מיליארד דולר בחמש השנים האחרונות.

הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בסן פרנסיסקו, בשיתוף מכון היצוא יזמו והובילו משלחת חברות ישראליות בתחום האוטומוטיב לחוף המערבי.

המשלחת מנתה 20 חברות ישראליות ש ב-7 חברות רב לאומיות השתתפו בכנס דילמייקרס בתחום ההשקעות קיימו מאות מפגשים עסקיים עם חברות רכב גדולות וחברות טיר 1. אחת החברות במשלחת  הייתה חברת השבבים הישראלית ולנס (Valens),  המפתחת והמובילה ברמה עולמית בטכנולוגית HDBaseT. החברה נפגשה, בתיאום הנספחות הכלכלית, עם קרן Linse Capital האמריקאית. החברות נפגשו בעבר במהלך כנס smart mobility summit כחלק מביקור משלחת משקיעים לישראל שהובאה ארצה ע”י הנספחות הכלכלית בסן פרנסיסקו.

המפגשים הללו הולידו תהליכי בדיקת נאותות ומשא ומתן שהניבו סבב השקעה בחברה על סך 63 מיליון דולר.

בתגובה על הגיוס המוצלח מסר שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: “בישראל אנו חוזים בהתפתחות תעשיית אוטומטיב מתקדמת וענפה, וגיוס ההון של חברת Valens מדגים ומוכיח את התפתחותה של תעשייה זו בישראל. אני מברך את חברת Valens על גיוס הכספים המרשים ומצפה לראות את המשך התקדמותה במו”פ ובפריצה לשווקים הבינ”ל. זוהי עוד דוגמא יפה לעבודת הנספחות הכלכלית לחוף המערבי וכיצד הנספחות ופעילותה הענפה לקידום גיוס השקעות לחברות ישראליות, מניבה פירות משמעותיים. אני מזמין את החברות הישראליות המחפשות לגייס השקעות לפנות לנספחויות הכלכליות בארה”ב!”

ארז גולד, מנהל סקטור האוטומטיב, ערים חכמות ויצור מתקדם במכון היצוא, מסר בתגובה: “מכון היצוא ומינהל סחר חוץ פועלים רבות בתחום האוטומוטיב. גם ב- 2019 הנספחות הכלכלית בסן פרנסיסקו ומכון היצוא יובילו שתי משלחות גדולות של חברות בתחום התחבורה החכמה לארה”ב בניסיון לשחזר את ההצלחה עם חברות נוספות. משלחת אחת תצא לחוף המערבי ומשלחת נוספת תצא לראשונה השנה לחוף המזרחי.”

גם הנספחת הכלכלית בסן פרנסיסקו, מורן זילברשטיין מסרה את איחוליה לחברה על הגיוס המוצלח והוסיפה: “הנספחות הכלכלית בסן פרנססיסקו שמה לעצמה יעד להפוך לכלי משמעותי עבור חברות ישראליות המחפשות לגייס השקעות בשוק האמריקאי בדגש על סן פרנסיסקו והסילקון ואלי. הנספחות פיתחה וממשיכה לפתח ולתחזק קשרים עם עשרות של משקיעים בחוף המערבי: קרנות גדולות, זרועות השקעה בתאגידים המובילים, אנג’לים ועוד, ומקיימת מספר משלחות בשנה הן של משקיעים לארץ והן של רוד שואו של חברות ישראליות לסיליקון ואלי אשר פונות בבקשה לסיוע.

הסיוע מתחיל במעבר ודיוק החומרים השיווקים, ועד חיבור למספר משקיעים וביצוע פולואפ. אך הסיפוק הגדול בסופו של יום והאופן בו פעילות המשרד נמדדת היא ביצירת סיפורי הצלחה כדוגמת ההשקעה בחברת valens.

אני מזמינה חברות ישראליות לפנות לנספחות המסחרית בסן פרנסיסקו בפרט ולמערך הנספחויות של משרד הכלכלה והתעשייה בכלל.”

 

 

 

 


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>