דצמבר 28, 2017

סיפור הצלחה בברזיל – חברת טלמניע תקים ותפעיל תחנות כוח בברזיל בהיקף של 350  מיליון דולר בסיוע הנספחות המסחרית בריו דה ז’נירו

telemenia logo

לאחרונה פנתה חברת טלמניע בע”מ לנספח הכלכלי בריו דה ז’נרו, מר דניאל קולבר, על מנת שיסייע לה במכרז של רשות החשמל הלאומית ANEEL.

חברת טלמניע היא חברת EPC המתמחה בתכנון, רכש, הקמה והפעלה של תחנות כוח בארץ ובעולם.  החברה התמודדה, בשיתוף עם חברה סינית, במכרז להקמה ותפעול של תחנות כוח בצפון ברזיל ונתקלה בקשיים בירוקרטיים מצד הרשויות הברזילאיות לאורך התהליך התחרותי.

לאחר פניית החברה לנספחות הכלכלית בריו דה ז’נרו, ליווה הנספח הכלכלי את החברה לאורך התהליך וסייע לפתור את הבעיות שעלו.

בסיום התהליך החברה זכתה בזיכיונות למספר פרויקטים שונים, לתקופות שבין 5 לבין 15 שנה, להקמה והפעלה של תחנות כוח בהספקים משתנים שבין 8 לבין 21 מגה וואט, כשההיקף הכולל של הפרויקטים השונים נאמד בכ-350 מיליון דולר. אלמלא הסיוע של הנספחות, החברה לא הייתה יכולה להתמודד על אותם חוזים.

הנספחות המסחרית בריו דה ז’נירו מקדמת, בין היתר, את ענף האנרגיה בברזיל, אשר כולל גם יצוא של פתרונות בתחום הגז והנפט.

בספטמבר 2018 תעמיד הנספחות ביתן לאומי בתערוכה השנייה בגודלה בעולם, Rio Oil & Gas, באמצעותו תצגנה חברות ישראליות. הפעילות תתקיים בשיתוף מכון היצוא בפעם השנייה, לאחר שמספר חברות ישראליות דיווחו על עסקאות כתוצאה מהשתתפותם בתערוכה האחרונה.

ראש המינהל לסחר חוץ, מר אוהד כהן, ציין שמשרד הכלכלה והתעשייה מפעיל מעל ל- 40 נציגויות ברחבי העולם היושבות בבירות הכלכליות על מנת לפתח ולקדם את הפוטנציאל הכלכלי והעסקי הקיים בכל מדינה.

הנספחים הכלכליים מפעילים צוותים מקומיים מקצועיים על מנת לסייע לחברות ישראליות ולקדם אותן בשוק המקומי כמו גם לקדם השקעות בישראל.

הזכייה של חברת טלמניע במכרז בברזיל היא דוגמה אחת להצלחות רבות של חברות ישראליות הבוחרות להיעזר בכלים השונים של משרד הכלכלה והתעשייה.


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>