ספטמבר 12, 2022

11  צוערים וצוערות סיימו קורס להכשרת נספחים כלכליים של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה

 הטקס התקיים במעמד מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה, ד”ר רון מלכא, מנהל מינהל סחר חוץ, מר אוהד כהן ומשפחות הצוערים 

אתמול, יום א’, ה- 11.9, בטקס חגיגי, סיימו 11 צוערים וצוערות את הקורס להכשרת נספחים כלכליים של המשרד

ד”ר רון מלכא, המנכ”ל בירך את שש הצוערות וחמשת הצוערים שנבחרו מתוך מאות מועמדים ואמר: “קורס הצוערים שהסתיים היום הינו אחד מקורסי ההכשרה היוקרתיים והאיכותיים ביותר בשירות הציבורי. אתם, המייצגים את האוכלוסייה הישראלית על גווניה השונים, נבחרתם לייצג את כלכלת ישראל ותעשייתה המתקדמת בפני שוקי העולם. היום אתם מצטרפים למאמץ הלאומי בהובלת משרד הכלכלה והתעשייה במסגרתו אנו מגויסים למען עידוד היצוא הישראלי, משיכת השקעות זרות, כניסת שחקנים קמעונאיים גלובליים ושילובן של חברות ישראליות בפעילות ברחבי תבל באופן שיגביר את הצמיחה הכלכלית ויוביל להגברת התחרותיות והורדת יוקר המחייה בישראל. יחד, נמשיך להצעיד את התעשייה והכלכלה הישראלית קדימה.”

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ: “מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה מפעיל מערך ענף של נספחויות ונציגויות כלכליות ב-55 מוקדי פעילות בעולם ומטפל באלפי פניות של חברות ישראליות בשנה. הנספחויות הכלכליות פועלות לקידום הסחר והייצוא הישראלי דרך איתור מפיצים, משקיעים, והזדמנויות עסקיות עבור חברות ישראליות בשווקים הבינלאומיים. במטה מינהל סחר חוץ פועל גם האגף למדיניות סחר, האמון על כל הסכמי הסחר החופשי של מדינת ישראל, הזוכים לסיקור משמעותי חדשות לבקרים. לצוערות ולצוערים, שסיימו היום את הכשרתן.ם, תהיה הזדמנות להשתלב בפעילות לאומית חשובה הזו, המסייעת בקידום חברות ישראליות בחו”ל, יצירת סביבה עסקית נוחה יותר עבור פעילותן הגלובלית, חיזוק קשרי הסחר של ישראל וסיוע למאמץ הלאומי להורדת יוקר המחייה בישראל.”

הקורס נמשך 15 שבועות, והוא היווה שלב ראשון בתהליך ההכשרה לתפקיד הנספח\ת הכלכלי\ת, תהליך שעתיד להימשך כשלוש שנים במהלכם ירכשו הצוערים מיומנויות וידע מקצועי, יחד עם כלים לניהול ומנהיגות אשר יסייעו להם בתפקידם בקידום הכלכלה והתעשייה הישראלית.

בתום הקורס, ישולבו הצוערים במחלקות השונות במינהל סחר חוץ שבמשרד הכלכלה והתעשייה, וייקחו חלק בעבודת המינהל, הכוללת בין היתר פעילויות שונות לקידום היצוא הישראלי, בהן ניהול תערוכות בארץ ובחו”ל וליווי משלחות עסקיות, קידום השקעות זרות לישראל, קיום משא ומתן על הסכמי אזור סחר חופשי, שימור הסכמי סחר קיימים, מתן כלי סיוע פיננסים לתעשייה ועוד.

הצוערים מצטרפים למינהל סחר חוץ אשר מפעיל כיום 55 נציגויות כלכליות ברחבי העולם, המהוות את הזרוע הביצועית של המשרד בשווקים מתפתחים ומפותחים, ופועלים במגוון דרכים על מנת לסייע לכלכלה ולתעשייה הישראלית.


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>