הבוקר, יום ג’, 29.03.2022, נפתח בירושלים הסבב הרביעי במסגרת המו”מ לכינון הסכם סחר חופשי בין איחוד האמירויות הערביות לבין מדינת ישראל.

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה, ד”ר רון מלכא, שר המדינה לסחר חוץ של איחוד האמירויות, ד”ר תאני בן אחמד אל זיודי, ראש מינהל סחר חוץ, אוהד כהן
שרת הכלכלה והתעשייה, האלופה (במיל) אורנה ברביבאי, ושר המדינה לסחר חוץ של איחוד האמירויות, ד”ר תאני בן אחמד אל זיודי פתחו הבוקר את הסבב הרביעי במסגרת המו”מ על הסכם הסחר החופשי.
הדיונים על הסכם הסחר החופשי החלו בחודש נובמבר 2021 וכללו עד כה שלושה סבבי מו”מ, שניים מהם התקיימו בדובאי. את השיחות בסבב זה, יובילו מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה, ד”ר רון מלכא ועמיתו ד”ר תאני.
בראש צוות המשא ומתן מהצד הישראלי עומד אוהד כהן, ראש מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, וצוות המו”מ כולל נציגים ממשרד הכלכלה והתעשייה, משרד החקלאות, מינהל המכס ברשות המיסים, משרד החוץ ומשרד המשפטים.
העבודה על ההסכם, אשר עתיד להיות משמעותי ומקיף, כוללת בין היתר, סוגיות הנוגעות לסחר בסחורות לרבות רגולציה ותקינה, מכס, סחר בשירותים, שת”פ, רכש ממשלתי, סחר אלקטרוני ושמירה על זכויות קניין רוחני.
הסבב הנוכחי יתקיים במהלך השבוע בירושלים בהשתתפות משלחת של כלל קבוצות העבודה מהצד האמירתי, כאשר שאיפת שני הצדדים היא להשלים את העבודה המקצועית על ההסכם ובכך לסכם את המו”מ לקראת חתימה.