יוני 02, 2021

מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה יפתח בקיץ הקרוב נספחות כלכלית חדשה באבו דאבי, שתהא אמונה על הקשרים בין ישראל ואיחוד האמירויות.

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ: “במאמץ לחזק את היחסים הכלכליים עם העולם הערבי ככלל, ועם מדינות המפרץ בפרט, ולאור הפוטנציאל הכלכלי העצום הטמון בחיזוק היחסים הכלכליים בין ישראל לבין איחוד האמירויות, החלטנו על הקמת נספחות כלכלית – מסחרית שתהווה כתובת ובית עבור התעשייה הישראלית. הנספחות תפעל בשוק האמירתי ,אך גם תהיה  כתובת מרכזית אחת עבור כל החברות באיחוד האמירויות המעוניינות לקדם עסקיהן עם מדינת ישראל. אני בטוח כי פתיחת הנספחות הכלכלית תעניק דחיפה משמעותית ליוזמות השונות שכבר החלו, ותוביל את היחסים הכלכליים לשיאים חדשים של שיתוף פעולה מסחרי וכלכלי”

הנספחות הכלכלית תהא אמונה מטעם משרד הכלכלה והתעשייה על חיזוק קשרי המסחר והכלכלה בין ישראל ואיחוד האמירויות וכן על משיכת השקעות זרות מאיחוד האמירויות לכלכלה הישראלית. עם הקמתה, תצטרף נספחות זו למערך הנספחויות הכלכליות אותן מפעיל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, הפועל בלמעלה מ-50 מוקדי פעילות עסקית מסביב לגלובס. עבור מינהל סחר חוץ, מדובר למעשה בנספחות ה-45 המצטרפת – בין השאר – לנספחות הכלכלית החדשה במנילה, בירת הפיליפינים, שנוסדה ע”י משרד הכלכלה בשנה שעברה (2020).

אביעד טמיר
אביעד טמיר, הנספח הכלכלי החדש בנספחות אבו דאבי

בראש הנספחות הכלכלית החדשה באבו דאבי, עתיד לעמוד אביעד טמיר, שניהל בחמש שנים האחרונות את תחום ההשקעות הזרות במדעי החיים והבריאות ברשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות (Invest in Israel) במשרד הכלכלה והתעשייה. במסגרת תפקידו היה אמון טמיר (38) על איתור חברות המעוניינות להשקיע בישראל וסיוע בחיבור אל כל הגורמים הרלוונטיים בישראל.  נוסף על כך, היה אמון גם על ייסוד הקשר בין Invest Israel לבין האמירויות, בדגש על שת”פ בתחומי ההשקעות, המחקר והפיתוח וקידם הסכם שיתוף פעולה עם משרד ההשקעות של אבו דאבי (ADIO). בתפקידיו הקודמים במסגרת המגזר הציבורי, שימש טמיר כמנהל רכש עבור משרד הביטחון בניו יורק ויועץ מנכ”ל המשרד לאזרחים ותיקים. טרם כניסתו למגזר הציבורי, עבד טמיר בסוכנות היהודית ובארגון הג’וינט, היה ממייסדי עמותת “מעש” לשילוב צעירים בשירות הציבורי ועסק בניהול משברים בחברת הייעוץ גיתם BBDO IM.

לטמיר תואר ראשון במנהל עסקים ובלימודי מזרח אסיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני במדיניות ציבורית מהמרכז הבין תחומי והוא גם בוגר תכנית “עתידים למנהל הציבורי”.

על פי דו”ח שהופק ע”י מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה באוקטובר 2020, הפוטנציאל הכלכלי של כלכלת ישראל עם איחוד האמירויות, נוגע בסוגיות רבות הכוללות חיזוק הקישוריות תעופתית בין ישראל למדינות המפרץ ומזרח אסיה, יבוא נפט, יצוא פתרונות בתחום האנרגיה, יצוא יהלומים, משיכת השקעות מקרנות פרטיות וממשלתיות להייטק והתעשייה הישראלית, יצוא פתרונות בתחום הבריאות הדיגיטלית והציוד הרפואי, יצוא פתרונות מים (התפלה \ טיהור \ חיסכון וניהול חכם), יצוא פתרונות חקלאיים, יצוא פתרונות סייבר, יצוא טכנולוגיות בתחום הפינטק, יצוא של פתרונות בתחום האנרגיה המתחדשת והירוקה, שיתוף פעולה בתחום המו”פ והחלל ועוד.

לקריאת הדו”ח המלא היכנסו

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה: “אנו גאים ושמחים על הקמת הנספחות הכלכלית החדשה של ישראל באבו דאבי, שתסייע רבות לחיזוק פעילותה הכלכלית של ישראל באיחוד האמירויות ואזור המפרץ הפרסי. נספחות זו מצטרפת אל מערך הנספחויות הכלכליות הפועל בכ-50 מוקדי פעילות מסביב לעולם ומעניק בכל יום ובכל שעה סיוע לאלפי נציגי חברות ישראליות הפונות אלינו על מנת לקבל סיוע בחדירה אל שווקים בינלאומיים, סיוע עם אתגרי רגולציה שונים, קבלת מידע מקצועי – עסקי על שוק היעד וטיפול בחסמי סחר המעיבים על פעילותן של חברות ישראליות בחו”ל. נספחויות אלה, משמשות גם כתובת עבור החברות הזרות,  בבואן לאתר פתרונות טכנולוגים ותעשייתיים שיש לישראל להציע, לאתר הזדמנויות השקעה בשוק הישראלי ולבחון כיצד והאם באפשרותן לייצר פעילות עסקית אל מול ובשיתוף השוק הישראלי. אני משוכנע שהנספחות החדשה באיחוד האמירויות תניב תשואות משמעותיות לאור העניין הרב שעולה מצד האמירתיים המתעניינים בשורה ארוכה של טכנולוגיות ישראליות וכן לאור ההון הרב המצוי באמירויות ועשוי להיות מתורגם להשקעות משמעותיות בכלכלה ובתעשייה הישראלית”

אודות מינהל סחר חוץ: מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה מגבש ומוביל את מדיניות סחר החוץ של מדינת ישראל במטרה להגביר את כושר התחרות של התעשייה הישראלית, למען הגדלה וגיוון של היצוא הישראלי ומשיכת השקעות זרות באמצעות: מערך של כ-50 נספחויות כלכליות, ייזום וכינון הסכמי סחר לשיפור תנאי הסחר של ישראל, כלי סיוע מימוניים לשיווק בין-לאומי ופיקוח על הייצוא הדו שימושי והאב”כ. על פי נתוני מינהל סחר חוץ, טיפל מערך הנספחויות הכלכליות בשנת 2020 בלמעלה מ 4000 פניות יצואנים ב 2020, ארגן למעלה מ 650 משלחות עסקיות נכנסות ויוצאות (מרביתן וירטואליות לאור משבר הקורונה) ורשם כ-350 סיפורי הצלחה בערך צבור מאומת בהיקף של כמיליארד דולרים.


ברק גרנות

ברק גרנות (43) מכהן כיום כנספח הכלכלי (בדרגת 'ציר-יועץ') וראש נספחות משרד הכלכלה והתעשייה בשגרירות ישראל בניירובי, קניה. קודם לכן שימש כמנהל תחום תקשורת שיווקית ואסטרטגיה דיגיטלית במינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה ולפני כן כיהן כחמש שנים כראש נספחות משרד הכלכלה והתעשייה בשגרירות ישראל בהודו. טרם השתלבותו במינהל סחר חוץ שבמשרד הכלכלה והתעשייה, שימש ברק כמנהל תחום הסברה ויחסי ציבור (ומ"מ ראש אגף) באגף תקשורת, פרסומים ופניות ציבור במשרד ; דובר וראש לשכת חברת הכנסת יוליה שמאלוב ברקוביץ'; מנהל שיווק ב"שדולת ידידי ישראל באירופה" (EFI); יועץ תקשורת בחברת 'בן חורין + אלכסנדרוביץ'; מרכז מטה קמפיין הבחירות של עמי אילון לראשות מפלגת העבודה וראש מדור הסברה וקשרי חוץ באוניברסיטת בן גוריון בנגב. לברק תואר שני (MA) בחקר סכסוכים מהאוניברסיטה העברית ותואר ראשון (BA) בפוליטיקה וממשל ותקשורת מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. הוא חי עם זוגתו בניירובי ולשניים ילד משותף.
צור קשר עם: ברק גרנות
ליצירת קשר לחצו >>