פברואר 19, 2019

לקראת עזיבתה של בריטניה את האיחוד האירופי ועל מנת להסדיר את ההמשכיות ביחסי הסחר בין המדינות, נחתם אתמול הסכם סחר בין ישראל ובריטניה

שר הכלכלה והתעשייה, מר אלי כהן ושר הסחר הבריטי ד”ר ליאם פוקס, חתמו על הסכם סחר ושותפות בין ישראל ובריטניה, ההסכם מסדיר את ההמשכיות ביחסי הסחר בין המדינות והובל על ידי אגף מדיניות והסכמי סחר במינהל סחר חוץ בליווי הלשכה המשפטית של משרד הכלכלה והתעשייה ובשיתוף פעולה עם משרדי הממשלה הרלוונטיים.

חתימת הסכם הסחר בריטניה ישראל, פברואר 2019
חתימת הסכם הסחר בריטניה ישראל, פברואר 2019, צילום: חורחה נובומינסקי

הגעת השר פוקס למעמד החתימה מעידה על חשיבות היחסים העסקיים בין המדינות ועל שביעות הרצון בלונדון מההתהדקות ביחסי המסחר. שגריר בריטניה בישראל, דיוויד קוורי וראש מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, אוהד כהן, השתתפו גם הם במעמד החתימה.

היקף הסחר בין ישראל לבריטניה – שותפת הסחר הגדולה ביותר של ישראל באירופה, עמד בשנת 2018 על כ-11 מיליארד דולר – גידול של כ-15% לעומת 2017

שר הכלכלה הישראלי ושר המסחר הבריטי חותמים על הסכם סחר

שר הסחר הבריטי, ד”ר ליאם פוקס: “יחסיהן של בריטניה וישראל חזקים מתמיד, עם שיא בשיתופי הפעולה בסחר והשקעות בין שתי המדינות. ההסכם שנחתם היום יאפשר לעסקים בריטים וישראלים, יצואנים וצרכנים להמשיך ולסחור ביניהם בחופשיות ומתוך ביטחון מלא, בזמן שבריטניה נערכת ליציאתה מהאיחוד האירופי. אנו מצפים להמשך חיזוק יחסי הסחר וההשקעות בין המדינות תוך המשך עבודה משותפת בעתיד”

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: “בריטניה היא אחת משותפות הסחר הגדולות והחשובות ביותר של ישראל. העובדה שישראל היא בין המדינות הראשונות איתן בריטניה מגיעה להסכמות ביחס להסכם המשכיות בסחר ליום שאחרי הברקזיט, מעידה על החשיבות ההדדית שמייחסות המדינות לקשר הכלכלי ביניהן. ההסכם שנחתם היום יבטיח שהסחר בין הצדדים ימשיך להתקיים באותם התנאים בהם הוא מתקיים היום ושהצמיחה במסחר וההשקעות ההדדיות, כפי שנרשמו בשנים האחרונות, ימשיכו גם לאחר פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי. משרד הכלכלה והתעשייה ממשיך לדאוג לאינטרסים של החברות הישראליות ברחבי העולם”

ההסכם בין ישראל לבריטניה מתבסס על התשתית ההסכמית הקיימת כיום בין ישראל והאיחוד האירופי ומטרתו לשמר המשכיות הוודאות ליצואנים משני הצדדים, ולהבטיח שהסחר בין הצדדים ימשיך להתקיים באותם תנאים בהם הוא מתקיים כיום תחת ההסכם עם האיחוד האירופי.

בריטניה היא שותפת הסחר הגדולה ביותר של ישראל באירופה והשלישית בעולם ומהווה שותפה חשובה של ישראל בקהילה הבין-לאומית. היקף הסחר בשנת 2018 בין ישראל לבריטניה עמד על כ-11 מיליארד דולר, המצביע על עלייה של כ-15% ביחס להיקף הסחר ב-2017.

בין השנים 2015-2018 נרשמה עלייה מגמתית בהיקף הסחר בין המדינות.

נתוני יחסי הסחר אנגליה ישראל

 


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>