בלוג מינהל סחר חוץ

משרד הכלכלה והתעשייה: יוגדל ב-30% תקציב הסיוע לחברות יצוא

מנהל מינהל סחר חוץ אוהד כהן / צילום: שלומי יוסף

 

 

כתבה מאת: יובל אזולאי, הכתבה פורסמה באתר גלובס

בשנת 2016 תוקצבו תוכניות הסיוע ליצואנים של המינהל לסחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה בכ-60 מיליון שקל ועשרות חברות שהעבירו בקשות לא קיבלו סיוע בגלל היעדר תקציב.

המינהל לסחר חוץ שבמשרד הכלכלה והתעשייה יגדיל השנה בכ-30% את תקציב תוכניות הסיוע שהוא מפעיל לחברות מייצאות. מדובר בתוכניות "כסף חכם", בקרן הפרויקטים והמכרזים הבינלאומיים ובקרן מאגדי תשתית. בשנת 2016 העביר המינהל ליצואנים שהשתתפו בשלוש תוכניות אלה תמיכות בהיקף כולל של כ-60 מיליון שקל.
מדובר בתוכניות שמקלות על חברות ישראליות שמבקשות להרחיב את פעילותן בשווקי יעד בעולם, בניסיון לאפשר להן להתבסס בהם. המטרה היא להגדיל בהמשך את היקף היצוא הישראלי, שהסתכם אשתקד בכ-92 מיליארד דולר. היעד שקבע משרד הכלכלה והתעשייה הוא שעד שנת 2020 יגיע יצוא השירותים והסחורות מישראל לרף של 100 מיליארד דולר.
מנתוני משרד הכלכלה עולה כי ב-2016 הגישו 240 חברות מייצאות בקשות לקבלת סיוע ממינהל סחר חוץ, במסגרת אחד המסלולים הייעודיים שהוא מעמיד. מכלל הבקשות, 129 אושרו ו-111 נדחו. 39 מתוך הבקשות לקבלת תמיכה מהמדינה נדחו בשל היעדר תקציב מספיק. במשרד הכלכלה מעריכים כי בעקבות הגדלת התקציב לתוכניות אלה לשנה זו, ניתן יהיה לתמוך במספר רב יותר של חברות.

לקריאת הכתבה השלמה באתר גלובס

 

 

צור קשר עם:

מטה מינהל סחר חוץ

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל