דצמבר 03, 2013
דצמבר 03, 2013

עם ותק של כ-30 שנה בתחום היהלומים בעולם, בשנת 2003 הקים אנדרה מסיקה בישראל את “קבוצת אנדרה מסיקה בע”מ, שהשתלבה בהצלחה רבה בבורסה ליהלומים ברמת גן ומקיימת מישראל קשרים עסקיים ענפים עם המותגים המובילים בעולם.

על הקמת החברה בישראל מספר מסיקה, היזם והבעלים: “הייתי סוחר יהלומים מוביל בצרפת במשך 30 שנה אבל בשנת 2001, השתנו חוקי המשחק בתעשייה בנוגע לקשר בין ספקים וצרכנים. השינוי הזה לא התאים לי. בתי שהייתה אז בת 25 רצתה להיכנס לעבוד איתי ולפתוח לה חברת תכשיטים ואשתי, שהיא ישראלית שעזבה את ישראל בגיל 18, השתוקקה לחזור עם בעלה ושלושת בניה לחיק המשפחה הישראלית שלה. בהיותי אדם שאוהב אתגרים, הבנתי שבהחלטה לבוא ולחיות בישראל ולפתוח פה חברה אני אעשה שלושה אנשים מאושרים – את אשתי, את בתי ואת עצמי”.

בשנת 2003 נפתחה החברה של מסיקה בישראל כשהפנים היו לא רק להיות משווקת יהלומים אלא גם ספקית. “את החברה בישראל פתחתי מאפס. לא כסניף של עסק אחר. עשיתי החלטה אסטרטגית נוספת – להיות יצרן ולא רק ספק, מתווך בין יהלומים שמישהו אחר מלטש. ידעתי שעם הידע והטכנולוגיה הישראלים והקשרים שיש לי בעולם אני יכול להציב את התעשייה הישראלית במקום הראוי לה”.

בגיל 52 החל מסיקה בקריירה החדשה – ייצור יהלומים ולא רק מכירתם. את היהלומים המגיעים מרוסיה או מאפריקה מלטשים בחברה והם נמכרים בארץ ובחו”ל – “לעולם לא אשים את כל הביצים בסל אחד”, מסביר מסיקה את החלטתו לשלב בין יצוא ליצור ומכירה בישראל. “אני מייצא בעיקר לשוויץ ולצרפת שבהן נמצאות הצרכניות הכי גדולות, אבל מוכר גם בשיתופי פעולה ומיזמים משותפים לחברות שונות בבורסה ברמת גן”.

מסיקה מאמין מאוד בישראל ובתעשייה הישראלית – “כשעזבתי את צרפת יכולתי ללכת לכל מקום בעולם – לארה”ב, לבלגיה או הודו, אבל כיהודי גאה האמנתי במקום הזה וידעתי שפה יהיה לי טוב. חשוב לי להצליח בישראל, כדי להוכיח ליהודי צרפת שאפשר לעשות את זה. לישראל יש פוטנציאל גדול לחזור למרכז תעשיית היהלומים והשאיפה שלי היא להצליח ביצור האבנים הטובות ביותר לתעשייה הזו. אני פותח כעת מלטשה קטנה בבורסה ברמת גן שתהיה בה הטכנולוגיה הכי טובה על מנת להוכיח את היכולת הישראלית”.

mesica2


צור קשר עם:
ליצירת קשר לחצו >>