ינואר 14, 2021

אם אתם שוקלים אם לייצא לשוק חדש ומעוניינים לקבל מידע מקיף שיסייע לכם בקבלת ההחלטה – כדאי לכם להכיר את הפלטפורמה החדשה שהשיק ארגון הסחר העולמי.

22Global Trade Help Desk

נכתב על ידי: שיר סלוצקי ובן חיימי, מחלקת ארגונים בינלאומיים

ארגון הסחר העולמי (WTO), בשיתוף עם ארגונים נוספים (ועדת האו”ם לסחר ופיתוח,International Trade Center,Food and Agriculture Organization, Inter-American Development Bank World Customs Organization, African Development Bank וה- World Bank), השיק פלטפורמה חדשה וחינמית המאפשרת ליצואנים ויבואנים להשוות בין שווקי יצוא/יבוא ולנתח את מידת האטרקטיביות של שווקים בעולם ביחס למוצרים ספציפיים (לפי פרט מכס ב-6 ספרות או לפי שם המוצר).

הפלטפורמה, הידידותית מאוד למשתמש, מספקת ניתוחים הבוחנים את קלות הגישה לכל שוק, לרבות תעריפי המכס, כללי מקור, מידע על רגולציה ותקינה, דרישות סימון ואריזה, היבטים לוגיסטיים (ניתוח זמן ועלות היצוא) ועוד.

כמו כן, הפלטפורמה מפנה לאפשרויות מימון, לסוכנויות קידום יצוא בשוק היעד ואפילו לחיבורים עם שותפים פוטנציאליים. יתרון גדול נוסף של הפלטפורמה הוא שהיא משווה בין שווקי יעד שונים (לפי מוצר) ואף מציגה את עשרת השווקים המרכזיים לכל מוצר.

ריכוז במקום אחד של כל הידע הרלוונטי ליצואן הבוחן היתכנות יצוא לשוק מסוים, הוא בעל ערך רב ליצואנים ויבואנים כאחד ובייחוד לחברות קטנות ובינוניות שפעמים רבות אין להן את המשאבים והמיומנות לערוך בדיקה משווה כזו ולעבד את המידע מבלי להשקיע השקעה כספית ניכרת.

לפיכך, פלטפורמה כזו היא מקדמת ומגוונת את הסחר בכך שמפשטת את מחקר השוק הנדרש עבור חברות המתכננות לפעול בשווקים חדשים בעולם ומגבירה את השקיפות בשווקים. כך, למשל, ניתן להשוות בין שוק שיש בו הכבדה רגולטורית משמעותית ביחס למוצר אותו מעוניינים לייצא – גורם חשוב בהחלטה האם לייצא לאותו שוק – אל מול שוק שהנטל הרגולטורי בו סביר.

יצוין כי פלטפורמת ה- Global Trade Help Desk מתעדכנת באופן רציף וזאת ע”מ להנגיש את המידע העדכני ביותר.

קישור למערכת הידידותית והקלה לשימוש: https://globaltradehelpdesk.org/en/

אנו, במחלקת ארגונים בין-לאומיים במינהל סחר חוץ וצוות הנספחות הכלכלית לארגון הסחר העולמי בג’נבה, נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה בקשר לפלטפורמה.


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>