אפריל 12, 2016
אפריל 12, 2016

מאגדי תשתית

 

אנו שמחים להודיע על פתיחת הקול הקורא בתכנית מאגדי תשתית לשנת 2016.

התכנית מעניקה סיוע לחברות ישראליות, המתאגדות יחדיו לטובת הקמה תפעול ושיווק של מתקן הדגמה מסחרי בשוק יעד בחו”ל

(הוראת מנכ”ל 5.11 מיום 12.11.2014).

הדגמה של מוצרים בשוק היעד מאפשרת לחברות יצואניות הקלה בכניסה לשוק והגדלת המכירות, אך העלויות הכרוכות במהלך זה כבדות מאוד. פתרון מוכר בשוק הוא חבירה של מספר חברות יחדיו ליצירה של תשתית משותפת לשיווק והדגמה.

גם במסגרת מאגד של מספר חברות, הקמה של מתקן הדגמה מסחרי בשוק יעד כרוכה בעלויות שינוע של ציוד, תכנון והקמה של המתקן ולאחר מכן עלויות תפעול שיווק ומכירה שונות, שמסתכמות בעלויות גבוהות, חסם שדורש מענה.

כמענה לצורך זה, השיק מינהל סחר חוץ שבמשרד הכלכלה בסוף 2014 את “תכנית מאגדי התשתית” במסגרתה מוענק סיוע בגובה של עד 5 מיליון שקלים, בשנה הראשונה, לחברות המתאגדות יחדיו למטרת הקמת מתקן הדגמה מסחרי במדינת יעד בחו”ל. התכנית מתפרסת על פני 3 שנים ומאגדים שעומדים בתנאי הסף עשויים לקבל סיוע מתמשך כך שבשנה ב’ גובה הסיוע המרבי יעמוד על 3 מיליון ₪ ובשנה השלישית 2 מיליון ₪.

בשנת 2015 סיים את פעילותו מאגד חקלאי בפוג’יאן שאיגד מספר חברות חקלאיות (להלן קישור לכתבה שפורסמה בזמן הקמת המאגד) אשר הביעו שביעות רצון רבה מהתוצאות שהניבה פעילות במסגרת התכנית ובסין בפרט.

על החברות המעוניינות להשתתף בתוכנית למנות בראשן מנהל מאגד מוסכם ולהתקשר ביניהן במטרה להקים מתקן הדגמה למוצריהן במדינת יעד. מאגד חברות בעלות מוצרים משלימים, המהווים חבילה שלמה ומלאה, יזכו להעדפה בתכנית בשלב בחינת הבקשות. הוראת המאגדים מאפשרת תמהיל של חברות גדולות וקטנות, חברות בעלות רקע של יצוא ויצואניות חדשות, כאשר הסינרגיה בין חברות המאגד עשויה להוביל להשלכות חיוביות בין חברות המאגד. במסגרת התוכנית, יזכו החברות בהשתתפות בהוצאות שונות שנועדו לכסות את כל שלבי ההקמה התפעול והשיווק של מאגדי תשתית בחו”ל כמפורט בהוראה ובנהלים.

חברות שיגדילו את מכירותיהן בשווקי היעד תחויבנה בתשלום תמלוגים עד להחזרת גובה המענק.

לקבלת מידע נוסף על תנאי הסף, אמות המידה והפרטים הנוגעים להגשת בקשות היכנסו לקישור הבא.
יש להגיש את הבקשות באופן מקוון על ידי מילוי הטופס באתר ובצירוף המסמכים הנדרשים.

התכנית נפתחת לשני מקצים בזה אחר זה כאשר המקצה הראשון מסתיים להגשות ב30.6.16 ומיד לאחר מכן נפתח המקצה השני להגשות

שייסגר ב29.9.16.

עם סגירת המקצה הראשון תחל עבודת ההערכה והבחינה של הבקשות אך ניתן במקביל להמשיך ולהגיש בקשות למקצה השני.

בהצלחה!


הדר שור

הדר שור סיים את תפקידו כנספח המסחרי של משרד הכלכלה והתעשייה בצ'ילה בשנת 2020. הדר, 31, בוגר תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת בן גוריון בנגנב ותואר מוסמך (תואר שני) במינהל עסקים (MBA) מהאוניברסיטה העברית. מאז הצטרפותו למשרד הכלכלה  בשנת 2014, ולאחר סיום קורס הצוערים של המשרד, הדר היה אחראי על תפעול ובקרה של קרנות הסיוע ליצואנים והיה אחראי על הקשר עם המוסדות הפיננסיים הבינ"ל של משרד הכלכלה. טרם הצטרפותו לשירות הציבורי, עבד הדר בתעשייה האווירית במגוון פרויקטים בארץ ובחו"ל בתפקידים כלכליים וניהוליים. הדר נשוי ואב לילדה, חובב רכיבה על אופניים וריצה.
צור קשר עם: הדר שור
ליצירת קשר לחצו >>