ינואר 05, 2016
ינואר 05, 2016

לקראת ועידת סחר החוץ של ישראל, נציגי מינהל סחר יתארחו בפורום עסקים של “תפוז” וישיבו על שאלות גולשים בזמן אמת. הפורום יתנהל ביום א’, 10/01/2016, בין השעות 15:00- 17:00.

Conf2016

אגף מדיניות סחר, אחראי על קידום ותחזוקה של הסכמים בינ”ל. האגף מורכב מ-4 מחלקות:

  1. מחלקת הסכמים בילטראליים (דו-לאומיים) – המנהלת מו”מ על הסכמי סחר חדשים של מדינת ישראל במטרה למנוע אפליה של התעשייה המקומית וכדי להבטיח את מקומנו בשווקים השונים.
  2. מחלקת WTO – עוסקת המחלקה בייצוג המדינה בארגון לשיתוף פעולה כלכלי בפריז ה- OECD. ההתפתחויות בארגונים והשתתפותה הפעילה של ישראל באותם התהליכים, קובעים למעשה את קצב ההתקדמות וההשתתפות של ישראל בתהליכי הגלובליזציה העולמית, שבסופו של דבר מאפשרים לישראל לשפר ולהרחיב את אפשרויות הסחר שלה.
  3. מחלקת OECD (הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי).
  4. מחלקת הקשרי סחר וסחר בענפי השירותים.

מר אהוד גונן, כלכלן המינהל לסחר חוץ, יענה על שאלות לגבי אגף מדיניות סחר.

מערך כלי סיוע לתעשייה, שהוקם ב-2010, מפעיל כלי תמיכה לתעשייה במטרה לסייע לחברות הישראליות בתחומים הבאים: פיתוח כלים לשיווק בין לאומי; קידום פעילות חברות ישראליות בשווקי יעד- סין, הודו ויפן וכן קידום חברות בשוק הפרויקטים הבין- לאומי.

לצורך פעילות זו מפעיל המערך מספר כלי סיוע להשגת מטרה זו:

  1. פעילות מול המוסדות הפיננסיים הבין לאומיים ובמרכזם הבנק העולמי.
  2. הקרן לסיוע בפרויקטים ובמכרזים בין לאומיים– מטרת הקרן היא השתתפות בסיכון שלוקחות החברות הישראליות על עצמן בבואן להתמודד במכרזים בינ”ל או בביצוע פרויקטים בחו”ל.
  3. תכנית ייעודית להודו, סין ויפן– סיוע בכניסה לשווקים מתפתחים אלו באמצעות מימון הצבת עובד במדינת היעד (הודו, סין או יפן), במימון יועץ מקומי, עלויות לוגיסטיות הכרוכות בהפעלת משרד וכן במימון הוצאות בטא סייט.
  4. תוכנית מאגדי תשתית– סיוע בהקמה, תפעול ושיווק של מתקן הדגמה מסחרי במדינת יעד, שיאפשר גידול משמעותי בהיקף המכירות של החברות המשתתפות בתכנית.
  5. תכנית “כסף חכם”– סיוע דו שנתי לחברות ישראליות המשווקות לחו”ל במטרה להשיג גידול משמעותי בהיקף המכירות של החברות המשתתפות בתכנית לשוק יעד אחד או שניים בלבד.אתר מערך כלי סיוע לתעשייה

מר ג’מאל זועבי, מרכז קרן הסיוע בפרויקטים ובמכרזים בין לאומיים, יענה על שאלות לגבי מערך כלי סיוע לתעשייה בכלל והקרן בפרט.

JamalZoabi

   

גב’ שרה דיאמנט-סידיס, מרכזת תכנית “כסף חכם”, תענה על שאלות לגבי מערך כלי סיוע לתעשייה בכלל והתכנית בפרט.

SaraDiamant

כולכם מוזמנים!


צור קשר עם:
ליצירת קשר לחצו >>