מערך כלי סיוע במינהל סחר חוץ השיק בשבוע החולף את תוכנית "קרן מאגדי תשתית", אשר מסייעת לחברות המתאגדות יחד למטרת הקמת מתקן הדגמה מסחרי בחו"ל במטרה להשיג גידול משמעותי בהיקף המכירות של החברות בשווקי יעד בחו"ל

משיחות עם יצואנים עולה, כי הצגה של המוצרים בשוק היעד מאפשרת להן הקלה בהליך החדירה לשוק והגדלת המכירות אך העלויות הכרוכות במהלך כגון זה כבדות מאוד. פתרון מוכר בשוק הוא חבירה של חברות יחדיו ליצירה של תשתית משותפת לשיווק והדגמה, אך גם פתרון זה היווה חלום רחוק ליצואנים רבים, שלא התאפשר להם לעמוד בעלויות אלו. גם במסגרת מאגד של מספר חברות, הקמה של מתקן הדגמה מסחרי בשוק יעד כרוכה בעלויות שינוע של ציוד, תכנון והקמה של מבנים רבים ולאחר מכן עלויות תפעול שיווק ומכירה שונות ,שמסתכמות בעלויות גבוהות, שחברות יצואניות רבות מתקשות לעמוד בהן.

כמענה לצורך חשוב זה, גיבש מינהל סחר חוץ שבמשרד הכלכלה, בשיתוף עם משרד האוצר, את "קרן מאגדי התשתית", שהושקה השבוע ובמסגרתה מוענק סיוע בגובה של עד 5 מיליון שקלים, בשנה הראשונה, לחברות המתאגדות יחדיו למטרת הקמת מתקן הדגמה מסחרי במדינת יעד בחו"ל.

על החברות המעוניינות להשתתף בתוכנית להציב בראשן מנהל מאגד מוסכם ולהתקשר ביניהן במטרה להקים מתקן הדגמה למוצריהן במדינת יעד. מאגד חברות בעלות מוצרים משלימים, המהווים חבילה שלמה ומלאה, יזכו להעדפה בתכנית בשלב בחינת הבקשות.

הוראת המאגדים מאפשרת תמהיל של חברות גדולות וקטנות, חברות בעלות רקע של יצוא ויצואניות חדשות, כאשר הסינרגיה בין חברות המאגד עשויה להוביל להשלכות חיוביות בין חברות המאגד. במסגרת התוכנית, יזכו החברות בהשתתפות בהוצאות שונות שנועדו לכסות את כל שלבי ההקמה התפעול והשיווק של מאגדי תשתית בחו"ל.

מערך כלי סיוע, שבמינהל סחר חוץ, ינהל את הקרן, שתתפרס על פני השנים 2014-2017 וישתתפו בה מספר מאגדים שונים, שיזכו לתמיכה של עד 50% מההוצאות המוכרות עבור פעילויות בשווקי היעד, כאשר היקף התמיכה הכספי עשוי להגיע ל-5 מיליון ₪  בשנה הראשונה, 3 מיליון ₪ בשנת הפעילות השנייה ו-2 מיליון ש"ח בשנה השלישית. מלבד השתתפות כספית, החברות המשתתפות בתכנית יזכו לליווי על ידי מערך הנספחים המסחריים של משרד הכלכלה.

במידה והחברות תגדלנה את מכירותיהן בשווקי היעד הן תחויבנה בתשלום תמלוגים עד להחזרת גובה המענק.

להוראת המנכ"ל- היכנסו.
לנוסח המודעה על פתיחת קרן- היכנסו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.