בלוג מינהל סחר חוץ

לראשונה בישראל: מתקיים אירוע היערכות לשעת חירום בתחום המים

בשנים האחרונות אנו עדים למקרי חירום רבים בתחום המים. גם מעבר לאירועים הקשורים ישירות לתחום המים כמו בצורת, שיטפונות, קריסת תשתיות מים, שריפות, זיהומי מים, אירועי סייבר, חבלה מכוונת, טעויות אנוש ועוד, קיימים אסונות טבע עם השלכות מרחיקות לכת על תחום חשוב זה כמו גלי צונמי, רעידות אדמה וטייפונים.

כל אלה פוגעים בתשתיות המים ובכך ביכולת לספק מים בטוחים לאוכלוסייה כשהדוגמאות לכך מרובות והאזורים המושפעים כוללים את כלל הגאוגרפיות ולא רק מדינות מתפתחות.

מדינת ישראל נחשבת למובילה עולמית בתחום ההיערכות לשעת חירום בתחום המים, הן ברמה הרגולטורית תכנונית והן ברמה היישומית טכנולוגית.

מינהל סחר חוץ עם מכון היצוא, התכנית הלאומית לקידום תעשיות המים והאנרגיה המתחדשת במשרד הכלכלה והתעשייה – Israel NewTech ורשות המים הישראלית חברו יחד על מנת לקיים בישראל אירוע בנושא היערכות לשעת חירום בתחום המים אשר ייתן מענה לתחומים שהוזכרו לעיל ויפרוש בפני המשתתפים מגוון פתרונות המוצעים על ידי רשות המים הישראלית, מכון התקנים וחברות טכנולוגיה ישראליות בתחום החירום והמים.

האירוע יתקיים בתאריכים 12-14 ליוני בשני לוקשיינים: במכון השפד"ן במערב ראשל"צ ב-13 ביוני, ובמלון קרלטון תל-אביב ב-14 ביוני.

את התכנית המפורטת ניתן לראות באתר האירוע- בקישור זה.

לאירוע יגיעו גורמים בתחומי המים והסיוע בחירום מכל רחבי העולם (אוסטרליה, אפריקה, אירופה, ארה"ב, אמל"ט ואסיה) וביניהם נציגי ממשלה לנושאי החירום והמים,ביטחון לאומי, נציגי בנק עולמי,נציג  ה-OECD וחברות מים לאומיות, כאשר עיקר הגורמים הינם בדרג מקבלי החלטות.

באי הכנס ייקחו חלק בכנס מקצועי בתחום, יחשפו לתצוגת שטח של טכנולוגיות ישראליות לשעת חירום וייקחו חלק ב"משחק מלחמה" בו יוכלו לחוות אירוע ב"שעת אמת" אותו יתאפשר להם לנהל.

במסגרת האירוע נקיים גם מפגשים עם גורמים ישראלים מובילים מהמגזר הממשלתי והמגזר הפרטי וכן עם המומחים בתחום החירום שיגיעו מרחבי העולם.

בנוסף יתקיימו פגישות B2B מתואמות מראש עם החברות הישראליות ותאגידי המים והתשתיות.

חברות ישראליות בעלות טכנולוגיה לתחום החירום בדגש על סיוע מים בשעת חירום ומעוניינות להצטרף לפעילות מוזמנות ליצור קשר עם מחלקת המים במכון היצוא.

water22

צור קשר עם:

תמיר דן

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל