יוני 29, 2020

ברזיל “מככבת” לאחרונה בתקשורת לאור היותה השנייה בעולם רק לארה”ב עם מספר הנדבקים והמתים כתוצאה מנגיף הקורונה. יש אף שטוענים שתוך זמן קצר ברזיל תתפוס את המקום הראשון והלא מכובד.

דוגמא לכך הינה כתבה אשר התראיינתי עבורה ואשר פורסמה בדה-מרקר בה הוצגו תהליכים והיבטים מדאיגים ביניהם עזיבה של שני שרי בריאות, קריסת המטבע, אחוזי אבטלה ועוד.

התחזית העדכנית צופה שכלכלת ברזיל צפויה להתכווץ בשנת 2020 כ- 6.5% זאת לעומת התחזיות “פרו-קורונה” שצפו שנה של צמיחה עם למעלה מ- 2%.

אין ספק שמדובר בתפנית מדאיגה אשר משפיעה ותשפיע בזמן הקרוב על הכלכלה הברזילאית, אך חשוב לזכור שבכל משבר יש גם הזדמנות ולמרות מגבלות הקורונה, אנו עדים לעסקאות שנסגרות בשיחות זום מרחוק ולעיתים זמינות רבה יותר מאנשי מפתח שבתקופה “רגילה” היה מאוד קשה להשיג.

אז איך אפשר להגביר את סיכויי ההצלחה? תשתמשו בנו ובתוכניות שמשרד הכלכלה והתעשייה מציע לכם!

תוכנית של”ב וכסף חכם

לפני ימים אחדים פתחנו לרישום את המקצה הראשון לשנת 2020 לתוכניות הסיוע שלנו: של”ב וכסף חכם.  שתי התוכניות עברו התאמות לעת הנוכחית לנוכח השינויים שמגפת הקורונה הביאה לאופן עשיית העסקים (בטול / דחייה / הסבה לפלטפורמה דיגיטלית של תערוכות וכנסים, מגבלות תנועה ועוד).  התוכניות מספקות תמיכה כספית כמו גם ליווי עסקי עבור יצואנים המחפשים להיכנס לשווקים חדשים.  מהרו להירשם!

תוכנית ScaleUp InBrazil

בימים הקרובים אנו צפויים לנעול את הרישום למחזור השני לתוכנית ה- ScaelUp InBrazil.  התוכנית מייצרת לחברות חדשניות המעוניינות להתבסס בברזיל באופן אסטרטגי, את כר הנחיתה הטוב ביותר.  התוכנית עברה שינויים והתאמות ל”עולם החדש” כולל המרת אחד מ- 2 הביקורים המתוכננים בברזיל ל”ביקור דיגיטאלי”.  לרישום ופרטים נוספים בקרו באתר התוכנית.

קול קורא שני בין רשות החדשנות ובין EMBRAPII

אחרי הצלחה רבה בקול קורא הראשון בין רשות החדשנות ובין EMBRAPII במהלך 2019, אנו צפויים לצאת לדרך בקרוב עם קול קורא שני.  התוכנית מעודדת שיתופי פעולה ומספקת מימון במודל של הלוואה מותנית כך שבמידה והפרויקט נכשל ההלוואה הופכת למענק.  לפרטים נוספים עקבו אחרינו ואחר פרסומי רשות החדשנות בנושא.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לנספחות המסחרית בסאו פאולו בכתובת:  saopaulo@israeltrade.gov.il

 


צחי רייך

צור קשר עם: צחי רייך
ליצירת קשר לחצו >>