נובמבר 15, 2016

היום נפתח הכנס הבינלאומי הרביעי לביטחון המולדת והסייבר, ביוזמת מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה ומכון הייצוא הישראלי.
בכנס שותפים גם מטה הסייבר במשרד ראש הממשלה, משרד החוץ, סיב”ט- משרד הביטחון, המשרד לביטחון פנים ורשות שדות התעופה.
בכנס מציגות כ-160 חברות מהמובילות בתחומי ביטחון המולדת (HLS) והסייבר כגון: אלביט, תע”א, צ’ק פוינט ועוד, וישתתפו למעלה מ-1300 אורחים מחו”ל  בעלי תפקדי מפתח בתחומי ביטחון המולדת והסייבר בעולם.
עמית לנג, מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה: “נספחי משרד הכלכלה והתעשייה הצליחו בעבודה מאומצת להביא מאות מבקרים מחו”ל לתערוכה. ליבת העשייה של הנספחים היא לחזק את הקשר של התעשייה הישראלית בעולם ובמיוחד מול סקטורים שבהם ישראל בעלת יתרון מובהק כמו הסייבר וביטחון המולדת. התערוכה הינה רק נקודת השיא של פעילות מתמשכת, רב שנתית שבה נרקמים שיתופי פעולה בין הנספחים המסחריים וגורמים מובילים בחו”ל. פעילויות אלו כבר הניבו עסקאות בסך עשרות מיליוני דולרים בעבר ואני בטוח שהמגמה רק תלך ותגבר. אנחנו נמשיך לעמוד לרשות התעשייה ולסייע כמיטב יכולתנו כדי לחזק את יחסי הסחר הגלובליים של ישראל.”
מטרת הכנס, אשר יעסוק בנקודות המפגש בין מרחב האבטחה הפיזי ובין המרחב הקיברנטי, הינה הצגת מיזמים ופתרונות של יצואני ביטחון המולדת והסייבר הישראלים, המייצגים את הטכנולוגיות החדשניות ביותר בתחום, תוך יצירת תשתית מתאימה לקידום היצוא הישראלי ושיתוף פעולה בינלאומי.

בתמונה: עמית לנג מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, יונתן הדר, סגן מנהל מינהל סחר חוץ, נטע בר אל מנהלת תחום הסכמים מסחריים וכלכליים, עמית לב ודגן אלוני ממינהל סחר חוץ
בתמונה: עמית לנג מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה, יונתן הדר, סגן מנהל מינהל סחר חוץ, נטע בר אל מנהלת תחום הסכמים מסחריים וכלכליים, עמית לב ודגן אלוני ממינהל סחר חוץ

מאות בכירים מרחבי העולם יגיעו לישראל לכנס זה בכדי להיפגש עם רשויות הביטחון השונות והחברות הישראליות. בין משתתפי הכנס: שרים לביטחון פנים, ראשי ערים, מנכ”לים של חברות מובילות, מפקדי משטרות, נציגי גופי מודיעין, רשויות ללוחמה בטרור, ממוני ביטחון בשדות תעופה ועוד.

מערך הנספחים הכלכליים של משרד הכלכלה והתעשייה, פעל להבאת עשרות משלחות ומפגשים עסקיים של גורמים אלו מתוך מטרה לחשוף את מקבלי ההחלטות בעולם לתעשיות ביטחון המולדת והסייבר. כמו כן, מערך הנספחים ממשיך את הליווי של משתתפי התערוכה גם במשך ימות השנה על מנת לחזק את הקשר של התעשייה ולהביא להגברת שת”פ בין גופים ברחבי העולם וחברות ישראליות.
את הכנס תלווה תערוכה מקצועית שתתמקד בהצגת פתרונות בעולמות הסייבר סקיוריטי, מודיעין, לוחמה בטרור, אכיפת חוק, אבטחת תעופה, הגנה על תשתיות קריטיות- מתקני אנרגיה, מים,  נפט וגז, ניהול והיערכות למצבי חירום, מגיבים ראשונים ועיר חכמה.
תעשיית ביטחון המולדת הינה אחת מהתעשיות הוותיקות בארץ, אשר משמשת כמנוע צמיחה מרכזי לייצוא הישראלי בשווקי העולם. תעשיית ביטחון המולדת מונה מעל 500 חברות והינה מגוונת מאוד וכוללת בין היתר טכנולוגיות רחפנים, ניתוחי וידאו אנליטיקה, מערכות מודיעין מתוחכמות ועוד. התעשייה נשענת בארץ גם על הניסיון הישראלי מתוך הצבא והמשטרה וגם על מרכזי פיתוח של חברות בטחון מולדת גדולות וכן חברות סטארטאפ. הייצוא הביטחוני מוערך ב-7.5 מיליארד דולר בשנה וישראל חברה קבועה ברשימת עשר המדינות בעלות הייצוא הביטחוני הגבוה ביותר.
תעשיית הסייבר נחשבת כיום לאחת מהתעשיות החמות ביותר בישראל, ושוברת כל שנה שיאים חדשים במס’ חברות שקמות, גיוסי הון, אקזיטים והשקעות. בשנה האחרונה (2015) הוערך ייצוא הסייבר הישראלי, מוצרים ושירותים ב3.5 מיליארד דולר אשר מהווים 5% מכלל שוק הסייבר העולמי. ישראל, עקב הניסיון המעשי וכוח האדם המיומן שלה בתחום הסייבר, נחשבת היום למקום מפגש מרכזי אשר משלב טכניקות מתקדמות, יכולת מבצעית וחדשנות לא פוסקת שגורמת למאות משלחות בשנה להגיע ולחפש פתרונות רלוונטיים לבעיות סייבר עולמיות שהולכות ומחריפות מידי שנה.

 

cyber3 cyber4

 


תמר להב

צור קשר עם: תמר להב
ליצירת קשר לחצו >>