בלוג מינהל סחר חוץ

כנס השרים של המדינות החברות של ארגון ה-OECD

בשבוע שעבר, התקיים כנס השרים השנתי של המדינות החברות (ה-MCM) בארגון ה-OECD לצורך קביעת יעדים ומטרות לארגון, השנה הכנס עסק בהתמודדות הממשלות עם משבר הקורונה ובדרכים ליציאה מהמשבר.

בדברי השרים המשתתפים בכנס בלטה הקריאה לשיתוף פעולה ותיאום בינ"ל תוך שמירה על המנגנונים המולטילטרליים הקיימים, בדגש על שמירה על סחר פתוח ושרשראות אספקה, וזאת בכדי להתגבר על המגפה והנזקים הכלכליים שהיא גרמה ולמנוע חסמי סחר ופרוטקציוניזם. כמו כן, התייחסו לכך שאין לוותר על נושאים חשובים כמו הסכם פריז (העוסק באקלים) והגנה על זכויות אדם, עובדים ונושאים נוספים, בחסות משבר הקורונה.

בכנס לקחו חלק נציגי מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה- אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ, רחל הירשלר, מנהלת אגף מדיניות סחר והסכמים, ונציגי הנספחות הכלכלית ל-OECD ומחלקת ארגונים בינ"ל – וכן נציגי משרדי האוצר והחוץ .

OECD

מנהל מינהל סחר חוץ, אוהד כהן, הציג בדבריו את הצורך בשיתוף פעולה בינלאומי לטובת חיזוק מערכת הסחר והבטחת רציפות פעילותן של שרשראות הערך הגלובליות. בייחוד הדגיש את הצורך בבניית כללים ברורים לתנועת אנשי עסקים, מומחים ומשקיעים בין מדינות, כהכרחי לשיקום וחיזוק הפעילות הכלכלית וכבסיס לעשיית עסקים ולסחר הבינ"ל.

בסוף כנס השרים, הוצגה הצהרת שרים משותפת שכללה התייחסות למשבר הקורונה כמשבר הבינ"ל הגדול והמשמעותי של השנים האחרונות, לצורך בשיתוף פעולה בינ"ל ובמערכת סחר מולטילטרלית פתוחה ושקופה בכדי לסייע להתאוששות ולצמיחה תוך כדי ובמהלך המשבר, לניצול הזדמנויות בתחום הכלכלה הדיגיטלית, דיגיטציה, כלכלה ירוקה ועוד.

עוד הוזכרו – הרצון לקדם את ההתאוששות ולהמשיך ולתמוך בשוקי העבודה ובחברות הקטנות והבינוניות, בנושאי הקיימות ונושאים נוספים.

ברכות למדינות החדשות – עוד בכנס ברכו על הצטרפותה של קולומביה לארגון ה- OECD ועל סיום תהליך ההצטרפות של קוסטה ריקה לארגון.

 לקריאת הצהרת השרים המשותפת לחצו כאן >>

צור קשר עם:

תמר קושר

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל