ספטמבר 22, 2016

השבוע התקיים לראשונה בארץ כנס הפורמטים הטלוויזיוני הבינלאומי הראשון באולם האירועים “כליף” ביפו, אל הכנס הגיעו קניינים רבים בתחום הטלוויזיה וההפקה מכל העולם.

תעשיית הפורמטים הישראלית צמחה מאוד בשנים האחרונות, וכיום הייצוא של פורמטים ושירותי צילום בארץ, עומד על כ- 380 מיליון דולר. ישראל נמצאת במקום השלישי בעולם במכירת פורמטים להוליווד. בין הפורמטים שנמכרו בשנים האחרונות ניתן למצוא את השעשועונים “הכספת, “זוג מנצח” ו”לעוף על המיליון” והתכניות “בטיפול”, “חטופים”, “רמזור”, “פלפלים צהובים”, “כפולים”, “החממה” ועוד פורמטים רבים.

בתמונה: מנחה הכנס ישי גולן
בתמונה: מנחה הכנס ישי גולן

הנספחויות המסחריות של משרד הכלכלה והתעשייה פעלו על מנת להביא קנייני פורמטים מערוצי הטלוויזיה וחברות ההפקה המובילות במדינת השירות שלהם. כתוצאה מעבודתם ועבודת מכון הייצוא הגיעו לכנס כ-85 אורחים מחו”ל מ-22 מדינות, בין השאר הגיעו לארץ נציגים מיצרניות וקניינות פורמטים מרכזיות כגון הולנד, אנגליה, איטליה, גרמניה, דנמרק, רוסיה וארה”ב.

את הכנס פתחו ונשאו דברים מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה מר עמית לנג, ויושב ראש מכון היצוא, מר רמזי גבאי. לאורך הכנס הציגו חברות ישראליות מספר רב של פורמטים הנמצאים בשלבים שונים של הפקה. כן הרצו בפני באי הכנס Keri Lewis Brown – מנהלת בחברת K7 Media באנגליה ואדם ברקוביץ’, ראש מחלקת הטלוויזיה של סוכנות CAA, לוס- אנג’לס שתיווך, בין השאר במכירת תכנית “החממה” לחברת נטפליקס. בנוסף, נערכה תחרות פורמטים בה הציגו 9 כותבים ויוצרים את הרעיונות שלהם לפורמטים. חבר השופטים בתחרות הורכב מאנשי מקצוע מכל העולם ואת התחרות הנחה ארז טל. לאחר ארוחת הצהריים נערכו פגישות B2B חלקן נקבעו מראש וחלקן נוצרו במקום.

 

בתמונה: רן תלם מראיין את אדם ברקוביץ מסוכנות CAA, הוליווד
בתמונה: רן תלם מראיין את אדם ברקוביץ מסוכנות CAA, הוליווד

כחלק מלו”ז הכנס, נקבעו מראש כ-230 פגישות B2B ועוד עשרות פגישות נערכו במקום. חשוב לציין כי התעשייה הישראלית הציגה בכנס פורמטים רבים לראשונה, כך שהקניינים לא יכלו לדעת מראש אילו פורמטים יוצגו ועם מי עליהם להיפגש. לכן, מספר הפגישות בפועל הוא גדול בהרבה מאלה שנקבעו מראש.

ממשוב ראשוני שנעשה בסוף הכנס עם החברות הישראליות, הן הביעו סיפוק רב מהכנס. הם ציינו את העובדה שלרוב הם טסים בכל העולם על מנת למכור את הפורמט שלהם, ובמקרה זה הקניינים מגיעים אליהם לישראל. הם אמרו שלדעתם הכנס הוא הצלחה גדולה, שהם קיימו המון פגישות ושיש לעשות כנס כזה כל שנה.

לינק לכתבה שהתפרסה ב- YNET על הכנס:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4857309,00.html

 


ניב חנן

צור קשר עם: ניב חנן
ליצירת קשר לחצו >>