מאי 03, 2015
מאי 03, 2015

המוסדות הפיננסיים הבין-לאומיים מהווים פוטנציאל גדול לפעילות החברות הישראליות בעולם. בשנת 2013 הבנק העולמי לבדו השקיע סכום של 53 מיליארד דולר בפרויקטים בסקטורים מגוונים במדינות המתפתחות.

משרד הכלכלה, באמצעות מינהל סחר חוץ, פועל להגדיל את פעילות החברות הישראליות מול המוסדות הפיננסיים הבין-לאומיים במטרה לקדם את פעילות החברות הישראליות בשווקים המתעוררים וליצור חשיפה של הטכנולוגיות הישראליות במוסדות אלה.

מינהל סחר חוץ יזם שורה של כלים להרחבת הפעילות הישראלית בעולם המתפתח: מערך כלי סיוע המפעיל את קרן הסיוע לפרויקטים בין-לאומיים, תכנית “כסף חכם”, קרן הודו-סין וכן מפעיל המינהל את מערך הנספחים המסחריים, המקיימים קשר עם הממשלות ועם גופי המימון השונים. הנספחות המסחרית בוושינגטון מקיימת קשר שוטף עם המטות של הגופים הפיננסיים הבין-לאומיים, כגון הבנק העולמי והבנק הבין- אמריקאי.

אנחנו שמחים להציג מדריך שישמש כלי עזר לחברות ולארגונים המתעניינים בעבודה עם המוסדות הפיננסיים הבין-לאומיים.

המדריך מתייחס לשלושה גופים עיקריים – קבוצת הבנק העולמי (The World Bank Group),

WorldBank

 

קבוצת הבנק הבין-אמריקאי לפיתוח (Inter-American Development Bank)

IDB

והבנק האירופי לשיקום ופיתוח (European Bank for Reconstruction and Development). גופים אלה הם מוסדות מולטי-לטרליים, אשר מטרתם לסייע למדינות מתפתחות באזורים שונים בעולם באמצעות הלוואות ומענקים.


EBRD


לקריאת המדריך
מדריך לחברות וליועצים על עבודה עם המוסדות הפיננסיים הבין-לאומיים

 


הדר שור

הדר שור סיים את תפקידו כנספח המסחרי של משרד הכלכלה והתעשייה בצ'ילה בשנת 2020. הדר, 31, בוגר תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת בן גוריון בנגנב ותואר מוסמך (תואר שני) במינהל עסקים (MBA) מהאוניברסיטה העברית. מאז הצטרפותו למשרד הכלכלה  בשנת 2014, ולאחר סיום קורס הצוערים של המשרד, הדר היה אחראי על תפעול ובקרה של קרנות הסיוע ליצואנים והיה אחראי על הקשר עם המוסדות הפיננסיים הבינ"ל של משרד הכלכלה. טרם הצטרפותו לשירות הציבורי, עבד הדר בתעשייה האווירית במגוון פרויקטים בארץ ובחו"ל בתפקידים כלכליים וניהוליים. הדר נשוי ואב לילדה, חובב רכיבה על אופניים וריצה.
צור קשר עם: הדר שור
ליצירת קשר לחצו >>