פברואר 09, 2022

מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, אוהד כהן, נפגש השבוע (ביום ב’, 7.2) עם ראש CORFO – רשות החדשנות של צ’ילה, פַּבְּלוֹ טֵרָסָה (Pablo Terrazas).

אוהד כהן עם ראש רשות החדשנות בצ’ילה, פַּבְּלוֹ טֵרָסָה.

טרסה, עומד בראש הסוכנות הממשלתית הצ’ילנית האמונה על קידום הפיתוח הכלכלי בצ’ילה, בתוך כך פועלת לשיפור התחרותיות, הייצור והחדשנות במדינה.

הסוכנות מפעילה עשרות  תכניות התומכות ביזמים ובחברות צ’ילאניות, במטרה להפוך את צ’ילה למדינה חדשנית ומפותחת יותר. טרסה, הכפוף ישירות לשר הכלכלה הצ’יליאני, קיים במהלך הביקור בישראל פגישות נוספות עם גורמים שונים, לרבות עם נציגי רשות החדשנות, רשות המים, ארגון SNC, מרכז פרס לחדשנות, משרד החוץ, מכון וולקני, המרכז לכלכלה מעגלית וכן קרנות השקעה וחברות חדשניות מובילות בשוק הישראלי.

רשות החדשנות הישראלית ו CORFO חתמו על הסכם שת”פ בנובמבר 2016 והנספחות הכלכלית של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה בצ’ילה מנהלת קשר רציף עם CORFO  ומייצגת את האינטרסים של התעשייה והסקטור העסקי הישראלי בפני השותפים המקומיים בשוק היעד.

מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, אוהד כהן: “אנו מברכים על שיתוף הפעולה המתהדק בין הנספחות הכלכלית שלנו בצ’ילה וארגון CORFO, שהולך ומתחזק בשנים האחרונות והוביל ליזום והוצאה לפועל של פרויקטים משותפים ופעילויות שחשפו את החדשנות הישראלית בפני חברות מצ’ילה. הCORFO הוא שחקן משמעותי בעידוד חדשנות ויזמות בתעשייה המקומית ועל כן אנו מעוניינים בהמשך חיזוק הקשר עם הארגון עצמו ועם הגורמים הרלוונטיים למסחר וכלכלה בממשל בצ’ילה ככלל. בשיחתנו, סיכמנו על ייזום פעילות משותפות נוספות במסגרת השת”פ עם CORFO, לרבות פתיחת קולות קוראים לפיילוטים עבור חברות ישראליות המעוניינות לפרוץ דרך לפעילות עסקית בשוק זה”.


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>