יולי 08, 2014
יולי 08, 2014

המגזר השלישי ברחבי העולם מגלגל למעלה מ-130 מיליארד דולר בשנה, שנועדו לשפר את איכות החיים לאזרחי המדינות העניות ביותר בעולם. סכום נכבד זה מושקע בשלל תחומים חיוניים לאיכות חייהם של אזרחים ולכינון מערכות ממשל מפותחות, שיסייעו לקידום ושיפור הממשלות בניהול המדינות.

בעקבות כנס, שהתקיים באוניברסיטת תל אביב ב-3 ביולי, בנושא Food Security, נציגי הארגונים הבינלאומיים השונים נשארו בארץ עוד יום אחד וב-4 ביולי קיימו פגישות עם נציגי חברות ישראליות, אשר חשפו את הטכנולוגיות הישראליות לנציגי הארגונים.

הנציגים ייצגו את הארגונים הבינלאומיים הבאים:

 • Unido – ארגון שפועל במסגרת האו”ם לפיתוח תעשייתי במדינות מתפתחות.
  UNIDO
 • ICRISAT – ארגון למחקר חקלאי הנועד לפיתוח החקלאות באסיה ואפריקה.
  ICRISAT
 • Syngenta – ארגון בינלאומי המסייע לחקלאים בסדר גודל קטן ברחבי אפריקה.
  SYNGENTA
 • Fintrac – חברה הפועלת בשליחות usaid ומציעה מענקים לטכנולוגיות המתאימות לעולם המתפתח.
  USAIDfintrac
 • Africare – ארגון אמריקאי-אפריקאי, המשקיע בפיתוח מדינות אפריקה בעיקר בתחומי ביטחון מזון ובריאות.
  AFRICARE
 • Technoserve – הקמת חוות חקלאיות תחרותיות בעולם המתפתח.
  Technoserve
 • Ethiopian ATA – הסוכנות לטרנספורמציה חקלאית באתיופיה, אמונה על פתיחת חסמים ויצירת סביבה נוח לפיתוח חקלאי במדינה.
  Ethiopian ATA


אנשי IsraelDev, שבאוניברסיטת תל אביב, יחד איתנו, מחלקת כלי סיוע לתעשייה שבמינהל סחר חוץ, חשפו בפני חברות ישראליות את האפשרות להיפגש עם נציגי הארגונים ותואמו למעלה מ-40 פגישות במהלך הבוקר.

ISRAELDEV
הגעתי לאירוע וחשפתי הן את החברות הישראליות והן את הנציגים הבינלאומיים לפעילות של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, ובפרט לפעילות של מחלקת כלי סיוע לתעשייה. בעקבות כך נוצרו קשרים רבים, שיכולים להוות קרקע פוריה להמשך שיתוף פעולה.

מערך כלי סיוע לתעשייה פועל על מנת לסייע לחברות הישראליות בשוק הפרויקטים הבין-לאומי ומפעיל מספר כלי סיוע להשגת מטרה זו: קרן לפרויקטים ומכרזים בינלאומיים, תכנית הודו-סין, וסיוע מול מוסדות פיננסיים בינלאומיים וארגונים בינלאומיים נוספים.
ניתן לפנות אליי להתעניינות בנושאים אלו.


חיים מרטין

הנספח המסחרי בשגרירות ישראל בבייג'ינג. אמון על תחומי "התשתית לסחר" בין ישראל וסין. פועל במטרה לקדם יצוא ישראלי לסין, לעודד שתופי פעולה בין חברות ישראליות לסיניות, לסייע במשיכת השקעות סיניות לישראל ולסייע לחברות ישראליות העומדות בפני חסמי סחר בסין.
צור קשר עם: חיים מרטין
ליצירת קשר לחצו >>