ספטמבר 21, 2022

הידעת? אחת לשנתיים עוברת כל מדינה החברה ב-OECD  סקירה כלכלית מעמיקה שכתיבתה לוקחת בין תשעה חודשים לשנה, המתפרסמת כדו”ח מקיף המספק ניתוח מעמיק של ההתפתחויות והאתגרים הכלכליים של אותה מדינה, בנוסף להמלצות למדיניות עתידית.

הסקירה האחרונה על ישראל פורסמה בשנת 2020 ובימים אלו נכתבת הסקירה לשנת 2022. 

הדו”ח עצמו לרוב מורכב משני חלקים:

  • סקירה מאקרו כלכלית– מציג תמונה כלכלית כללית של המדינה, כולל מדיניות סחר, השקעות ונושאים נוספים.
  • פרק הרחבה– פרק מתחלף בו העמקה בנושא או שניים שרלוונטיים למועד כתיבת הדו”ח.

ועדת ה-EDRC של ה-OECD, הועדה לסקירה ופיתוח כלכלי האחראית על כתיבת הדו”חות האלו, מבקרת בימים אלו בישראל בהובלת משרד האוצר, כחלק מכתיבתו של הדו”ח לשנת 2022 שצפוי להתפרסם בדצמבר הקרוב. מינהל סחר חוץ שמח להיות חלק מהתמיכה הישראלית בתהליך כתיבת הדו”ח, יחד עם משלחת משרד האוצר ל-OECD.

זהו ביקורה השני של הועדה בישראל, שבימים אלה עובדת על השלמת החלקים האחרונים של הדו”ח לקראת פרסומו.

במסגרת ביקורה הגיעה הועדה למשרד הכלכלה והתעשייה, שם פגשה בן היתר את מר ינון אלרועי, המשנה למנכ”ל משרד הכלכלה, את אגף אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד הכלכלה ובזרוע העבודה ואת התאחדות התעשיינים. בפגישה עם מר אלרועי הוצגה למשלחת יישומה של רפורמת הייבוא וכניסתם לשוק הישראלי של שחקנים בינ”ל חדשים עקב הרפורמה. בנוסף הועלתה התחייבות המשרד להמשיך בתהליך הרפורמה, שכבר הביאה להגדלת התחרות ותורמת למלחמה ביוקר המחייה בישראל. הנושאים שעלו היו רבים ומגוונים, כגון כלכלת ישראל לאחר הקורונה, דיונים על שוק התעסוקה, מערכת הבריאות, רמת החדשנות הממשלתית והדיגיטציה בשוק. בנוסף נפגשה המשלחת עם שר ומנכ”ל משרד האוצר, ועם מנכ”ל משרד הבריאות.

תודה מיוחדת למר אריאל אבלין ממשרד האוצר, המשמש היום כסגן ראש משלחת ישראל ל-OECD שאירגן את הביקור ולמר יוסי אקרמן, נציג משרד הכלכלה ל-OECD, שליוו את המשלחת.

משלחת משרד הכלכלה והתעשייה ל-OECD ממינהל סחר חוץ תמשיך לסייע ולעקוב אחר תהליך כתיבתו ופרסומו של הדו”ח.


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>