ברקע המשבר באוקראינה: משרד הכלכלה יקיים וובינר בנושא “מה חברות ישראליות צריכות לעשות כדי להימנע מהפרת הסנקציות על רוסיה”

בשבוע האחרון הופעלו סנקציות כלכליות נרחבות על רוסיה, חברות המייצאות מוצרים או שירותים לרוסיה או מקיימות קשרים עסקיים עם חברות או גורמים ברוסיה, עשויות להיות מושפעות מהסנקציות של המדינות השונות. מינהל סחר חוץ יקיים וובינר לחברות במטרה לסייע להן להבין את נושא הסנקציות וההשפעה שיכולה להיות להן על פעילותן הגלובלית, האירוע יתקיים בהשתתפות מנהל מינהל סחר חוץ, בכירים במשרד הכלכלה, מומחי משפט ורגולציה מארה”ב.

הוובינר יתקיים ביום חמישי ה-10.3.22 (15:00-16:30)

מדינות רבות בעולם, בראשן ארה”ב והאיחוד האירופי, החלו בתקופה האחרונה להפעיל סנקציות נרחבות על רוסיה, כלכלתה ודמויות מרכזיות בעולם העסקים והמסחר המזוהים עמה.

חברות ישראליות, המייצאות מוצרים או שירותים לרוסיה או מקיימות קשרים עסקיים אחרים עם גורמים רוסיים, עשויות להיות מושפעות מהסנקציות של המדינות השונות, המופעלות בימים אלו ואף להיפגע.

במטרה להנגיש לחברות הישראליות מידע מקיף ועדכני, מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה ואגף הפיקוח על הייצוא הדו שימושי יקיימו וובינר עבור החברות הישראליות, שינגיש עבורן מידע רב על הסנקציות, משמעותן והדרכים להימנע מהפרתן.

במסגרת הוובינר, יציגו בכירים ממשרד הכלכלה והתעשייה ומומחי משפט ורגולציה מארה”ב ואירופה סקירה של הסנקציות שהוטלו על רוסיה וההשלכות האפשריות על החברות הישראליות. את הוובינר תנחה הגב’ לנה זייגר, ראש מחלקת הסכמים בילטראליים במינהל סחר חוץ, משרד הכלכלה והתעשייה.

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ: “המשבר המצער הפוקד את אירופה, על רקע האירועים האחרונים, אינו פוסח על כלכלת ישראל ויחסי הסחר של ישראל עם העולם. מינהל סחר חוץ הקים חדר מצב ייעודי עבור חברות ישראליות הפועלות בקשרי עסקים עם השוק הרוסי והאוקראיני על מנת לייצר מענה ממוקד לאתגרים השונים העולים מהשטח. בתוך כך, מצאנו לנכון לקיים וובינר ייעודי על מנת להבטיח שחברות ישראליות מכירות את הסנקציות ומשמעותן. נמשיך לעמוד עם האצבע על הדופק על מנת שנוכל לספק את המענה הטוב ביותר עבור התעשייה הישראלית בעת הזו”.

אופיר גור, מנהל אגף הפיקוח על היצוא הדו-שימושי: “בשנים האחרונות הולך וגובר השימוש בסנקציות כלכליות ומסחריות בזירה הבינ”ל.  גם במקרה הנוכחי, ארה”ב ומדינות נוספות מטילות הגבלות רחבות בתחום של פיקוח על היצוא המשפיעות על פעילותן של חברות זרות ובין היתר ישראליות. לכן חשובה השתתפות החברות הישראליות בוובינר על מנת שיכירו את הסנקציות העדכניות שעשויות להשפיע על פעילותן”.

ההשתתפות בוובינר אינה כרוכה בעלות אך נדרשת הרשמה מוקדמת.

 לוחות זמנים:

  • 15:00 ברכות ודברי פתיחה:
    • אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ, משרד הכלכלה והתעשייה
    • אופיר גור, מנהל אגף הפיקוח על היצוא הדו שימושי, משרד הכלכלה והתעשייה

 

  • 15:15 פאנל בנושא השפעת הסנקציות הבינ”ל על רוסיה:

הסנקציות האירופאיות והבריטיות:

הסנקציות האמריקאיות:


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>