הצלחה לוועידת סחר החוץ הראשונה של ישראל - בלוג מינהל סחר חוץ


בחר בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה
הכירו את הנספחים הכלכליים
בקשה לתעודת יצואן
Emerging Markets

הצלחה לוועידת סחר החוץ הראשונה של ישראל

פורסם ע"י , כלכלן מינהל סחר חוץ , בתאריך 7 בינואר 2015

אתמול התקיימה ועידת סחר החוץ הראשונה של ישראל. מזג האוויר הסוער בחוץ לא מנע ממאות להשתתף באירוע, שעמד בסימן “מגה טרנדס”- מגמות עולמיות- הזדמנויות לייצוא הישראלי.

מנהל מינהל סחר חוץ, מר אוהד כהן, פתח את האירוע והצביע על חשיבות האירוע. כהן התייחסות לייצוא כ"קטר הצמיחה של המשק, המנוע שמניע את הצמיחה הכלכלית" וביקש מאנשי התעשייה להציב בפניי מערך סחר החוץ של ישראל מטרות ברורות ואת החסמים, שפוגעים בייצוא, על מנת שהמערך כולו יוכל לסייע  בניהול קשרי הלקוחות.

מליאת הועידה

בוועידה השתתפו דוברי ממשלה בכירים, ביניהם: שר הכלכלה, מר נפתלי בנט ומנכ"ל משרד הכלכלה, מר עמית לנג. שר הכלכלה, מר נפתלי בנט, התייחס לפעילות המינהל: "מינהל סחר חוץ הוא כלי מעולה למגזר העסקי הפרטי, אנו מובילים צעד משמעותי של הנעת משאבים מזרחה, והיום יש לנו יותר נספחים בסין. הנספחים הללו יכולים לסייע ליצואנים מבחינת בעיות רגולטיביות מקומיות ופיתוח עסקי במלוא מובן המילה".

 

HILTON TEL AVIV

הרוחות סערות מחוץ למלון הילטון, תל אביב

1

מאות משתתפים באולם האירועים

בעוד הרוחות הקרות נשבו בחוץ, האווירה באולם התחממה עם נאומו המרתק של הדובר המרכזי בכנס מר Bret Louis Stephens. עורך המשנה ובעל טור לענייני חוץ ב-Wall Street Journal, התייחס לדולר האמריקאי וטען, שעליית הדולר האמריקאי תטיב עם היצואנים בישראל, כאשר רכישות של חברות זרות הופכות למושכות יותר עבור קניינים אמריקאים.

Bret Stephens

Bret Louis Stephens

הנספחים המסחריים של מינהל סחר חוץ נפגשו עם נציגי התעשייה השונים, מינהל סחר חוץ הציג את היחידות השונות, שפועלות לקידום הייצוא, ביניהן: מערך כלי סיוע לתעשייה, ושותפות מינהל סחר חוץ הציגו את אפשרויות הסיוע לחברות בביתנים מיוחדים, שהוקמו עבור האירוע.

IPF

מערך כלי סיוע לתעשייה: עוד כלי לטובת היצואן הישראלי

בנוסף, התקיימו שני מושבים מרתקים, האחד עסק במגמות עסקיות בעקבות הזדקנות האוכלוסייה בעולם המפותח, והשני דן בעולם המתפתח כמנוע הצמיחה של המשק הגלובאלי.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו. בשבועון הבא של מינהל סחר חוץ, יפורסמו תמונות ומצגות האירוע.

אנו רוצים להודות לכל שותפינו למאמץ ולהודות במיוחד למשתתפים הרבים, שפקדו את האירוע!

 

אהוד גונן כלכלן מינהל סחר חוץ

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לכלכלן מינהל סחר חוץ, אהוד גונן