ד”ר רון מלכא, מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה, קיים הערכת מצב עם בכירי משרדו על מנת להעריך את השפעת המשבר הרוסי-אוקראיני על הכלכלה הישראלית, ובעיקר בכל הקשור ליצוא והיבוא לישראל.

במסגרת הדיון הוצגו נתוני הסחר הבילטרלי עם אוקראינה שעומדים על כ-950 מיליון דולר מתוכם כ-250 מיליון דולר יצוא ו-700 מליון דולר יבוא (ר’ פירוט בנפרד), התקבלו דיווחים לגבי שיחות שהתקיימו עם יצואנים ויבואנים הסוחרים עם אוקראינה, וכן ניתנה סקירה לגבי הסנקציות הבינ”ל השונות שהוטלו על רוסיה והמשמעות שלהן עבור חברות ישראליות.

מן הדיווחים השונים עולה כי לא צפוי מחסור באספקת סחורות חיוניות. עם זאת, ייתכן ותהיינה עליות מחירים בשל קשיי אספקה הנובעים מהלחימה באוקראינה.

חדר המצב אשר נפתח בסוף השבוע מנוהל על ידי מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה והוא מרכז את כלל הפניות מהחברות הישראליות הפועלות מול אוקראינה, גורמי התעשייה השונים ומשרדי הממשלה הרלוונטיים, בהם מכון היצוא, התאחדות התעשיינים, איגוד לשכות המסחר ומשרדי ממשלה שונים.
כתובת המייל לפניות היא: Matzav@economy.gov.il

בנוסף לחדר המצב, על מנת למנוע מצב בו חברות ישראליות מפירות שלא במודע את הסנקציות הבינ”ל, הוחלט על קיום וובינר לתעשייה, במהלכו מומחים בינ”ל יסקרו את הסנקציות השונות והמשמעות עבור חברות ישראליות. על מועד קיום הוובינר תצא הודעה בימים הקרובים.

הנציגות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בקייב עליה אמונה הנספחת הכלכלית ברקת קנפו, תוסיף לעשות את מירב המאמצים לסייע ליצוא הישראלי.

 


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>