אפריל 26, 2016
אפריל 26, 2016

נכתב על ידי: ברק שרעבי נספח כלכלי – בנגקוק, תאילנד.

 

הבנקים המובילים בתאילנד וכן ארגונים פיננסים חוברים לממשלת תאילנד מתוך מטרה לקדם תכנית ארצית ליישום מערכת תשלום אונליין לכל תושב במדינה (מערכת “any id”) על מנת להפחית את ההוצאות של התושבים וכן לסייע להפצת זכויות סוציאליות בכל הממלכה (התושבים יצטרכו תעודת זהות ומספר מקומי על מנת להיכנס לחשבון עם הכסף שלהם מהממשלה).
כיום, יותר מ- 90% מהעברות הכספים עדיין מתבצעות במזומן עם הרבה עלויות עסקה חבויות.
תכנית זו של תאילנד צפויה להגדיל את היעילות ולהפחית את העלויות של ההעברות כיום באמצעות מערכות אונליין של תשלומים וסחר ששזורות בתכנית הכלכלה הדיגיטלית של תאילנד.
ההערכות הן שהמעבר למערכת החדשה תסייע גם בגביית מיסים והפחתת אי השיוויון.
בנק קסיקורן (K-Bank) שעומד בראש החנית יחד עם SCB ובנגקוק בנק, מפתח מערכת מידע עצמאית מתוך מטרה לקדם העברות כספים של תושבי המדינה כאשר הזיהוי יתאפשר עם תעודת זהות מקומית ומספר טלפון מקומי.
אחד האתגרים הגדולים של המערכת הוא הגנת סייבר, והנספחות המסחרית שעובדת עם הבנקים בתאילנד מתאמת פגישות לחברות סייבר ישראליות מתוך מטרה לקדמן ולשלבן בתוך המערכת המתהווה.


ברק שרעבי

ברק שרעבי משרת כנספח המסחרי של משרד הכלכלה והמסחר בתאילנד החל משנת 2012. כחלק מתפקידו ברק אמון גם על הפעילות הכלכלית מסחרית של ישראל במיאנמר וקמבודיה. ברק, 38, הינו עו"ד, בוגר תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון נוסף בניהול, וכן, תואר מוסמך (תואר שני) לבכירים בדיפלומטיה וביטחון, כל התארים מאוניברסיטת תל אביב. מאז הצטרפותו למשרד הכלכלה והמסחר בשנת 2010, ולאחר סיום קורס הצוערים של המשרד, ברק עבד כראש ענף במחלקת הסכמים בינלאומיים, שם עסק בהסכמים מולטילטרליים והסכמי סחר. טרם הצטרפותו לשירות הציבורי, עבד ברק בשורה של תפקידים בתחומים מגוונים בסקטור הפרטי בארץ ובחו"ל. מייעוץ אסטרטגי והשקעות בשווקים גלובליים, טלקום, מדיקל, נדל"ן וכן כעו"ד בתחום קניין רוחני, הגבלים עסקיים וחוזים בינ"ל. ברק הינו רווק, חובב ספורט אקסטרים, טיולי ג'יפים וטרקים, ובעל תחומי התעניינות מגוונים: אסטרטגיה עסקית וקניין רוחני, יחסים בינלאומיים וביטחון, יזמות וחדשנות, פיתוח עסקי, שיווק ופוליטיקה. כמו כן, ברק חבר במועדוני הבוגרים של הפקולטות למשפטים, מינהל עסקים ומדעי החברה באוניברסיטת תל אביב, וכן הוא חבר באגודת BGS - The International Honor Society Beta Gamma Sigma.
צור קשר עם: ברק שרעבי
ליצירת קשר לחצו >>