אפריל 21, 2016

לאחרונה קמה בתאילנד ועדת היגוי משותפת בין הסקטור הציבורי והפרטי, בניהולו של Suphachai Chearavanont,
אשר דנה בנושאי מנהיגות וחינוך ומטרתה המרכזית היא להפוך את תאילנד למרכז החינוכי של Asean תוך חמש השנים הבאות.
ועדה זו היא חלק מ-12 קבוצות משותפות פרטי-ציבורי שהוקמו על ידי הממשלה בחודש האחרון על מנת להניע נושאים כלכליים רוחביים.
בכדי להשיג את מטרת הועדה, תצטרך תאילנד להתבסס על היסודות הטובים הקיימים ולהמשיך לבנות תשתית המאפשרת את קידום החינוך.
לטענת הועדה, תכנית זו תכלול הקמת מתקנים ברמה עולמית, מתן תמריצים אטרקטיביים למחקרים חדשים,
הגדרת תחומי המחקר החשובים (טכנולוגיה רובוטית, טכנולוגיה דיגיטלית, ננו טכנולוגיה ועוד) ולכל זה יידרש מימון משמעותי מהמגזר הפרטי והציבורי.

ThaiAsia

בנוסף לתכנית לטווח הרחוק שמתמקדת בחינוך האקדמי, ישנה כיום תכנית מידית לרפורמה בחינוך הבסיסי של המדינה הכוללת שקיפות במערכת החינוך, פיתוח תהליכי הערכה ובחינה, שיטות לימוד, וההון האנושי שיכול לעזור להוביל את השינויים, כולל מנהלי בתי ספר.
בכדי להאיץ את השינויים האלה, יוזמות מהסקטור הפרטי יוכלו לשחק תפקיד מרכזי כ- “ספונסרים ייעודיים” של בתי הספר המועדפים עליהם ויספקו חונכים והבנה של הצרכים של אותם מוסדות חינוך בכדי לשפר את הביצועים החינוכיים.
בין מנהלים הבכירים בצוות של Suphachai, נכללים Isara Vongkusolkit, Chairman of Board of Trade and Thai Chamber of Commerce ו – Kan Trakulhoon of Siam Cement Group.
הועדה העבירה את הצעותיה לסגן ראש הממשלה Somkid Jatusripitak ולשר חינוך Dapong Ratanasuwan (אשר חולק בתפקיד היו”ר עם Suphachai מכיוון הסקטור הציבורי) ובימים אלו עובדת הועדה על פרטים נוספים בתכנית שיועברו לראש הממשלה בשבועות הקרובים.
לאחר האישור, הממשלה צפויה לתמוך בתכנית ולהוציאה לפועל במספר רב של בתי ספר במדינה.
כאשר תתחיל התכנית לפעול, הנספחות תבחן כיצד ניתן יהיה לשלב טכנולוגיות EdTech מישראל ולקדמן בפעילויות הצפויות.

 


ברק שרעבי

ברק שרעבי משרת כנספח המסחרי של משרד הכלכלה והמסחר בתאילנד החל משנת 2012. כחלק מתפקידו ברק אמון גם על הפעילות הכלכלית מסחרית של ישראל במיאנמר וקמבודיה. ברק, 38, הינו עו"ד, בוגר תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון נוסף בניהול, וכן, תואר מוסמך (תואר שני) לבכירים בדיפלומטיה וביטחון, כל התארים מאוניברסיטת תל אביב. מאז הצטרפותו למשרד הכלכלה והמסחר בשנת 2010, ולאחר סיום קורס הצוערים של המשרד, ברק עבד כראש ענף במחלקת הסכמים בינלאומיים, שם עסק בהסכמים מולטילטרליים והסכמי סחר. טרם הצטרפותו לשירות הציבורי, עבד ברק בשורה של תפקידים בתחומים מגוונים בסקטור הפרטי בארץ ובחו"ל. מייעוץ אסטרטגי והשקעות בשווקים גלובליים, טלקום, מדיקל, נדל"ן וכן כעו"ד בתחום קניין רוחני, הגבלים עסקיים וחוזים בינ"ל. ברק הינו רווק, חובב ספורט אקסטרים, טיולי ג'יפים וטרקים, ובעל תחומי התעניינות מגוונים: אסטרטגיה עסקית וקניין רוחני, יחסים בינלאומיים וביטחון, יזמות וחדשנות, פיתוח עסקי, שיווק ופוליטיקה. כמו כן, ברק חבר במועדוני הבוגרים של הפקולטות למשפטים, מינהל עסקים ומדעי החברה באוניברסיטת תל אביב, וכן הוא חבר באגודת BGS - The International Honor Society Beta Gamma Sigma.
צור קשר עם: ברק שרעבי
ליצירת קשר לחצו >>