על הפרק: הידוק היחסים המסחריים והכלכליים וקידום המגעים לכינון הסכם סחר חופשי

חבר הפוליטביורו וסגן יו”ר האסיפה הלאומית של וייטנאם, פרופ’ טאנג (Prof. Nguyen Xuan Thang) הגיע לישראל ונפגש עם שרת הכלכלה והתעשייה, האלופה (במיל’) אורנה ברביבאי. 

שרת הכלכלה עם פרופ’ טאנג, מבכירי הממשל הווייטנאמי

האלופה (במיל’) ארנה ברביבאי: “אנו מעריכים את השותפות ומגמת ההתחזקות ביחסים הכלכליים והמדיניים בין וייטנאם וישראל ומזהים רצון מצד ממשלת וייטנאם להידוק היחסים, כמו גם הזדמנות לסייע לפעילותן של חברות ישראליות בשוק הווייטנאמי”

שרת הכלכלה והתעשייה, האלופה (במיל’) אורנה ברביבאי, נפגשה היום (11.5) עם חבר הפוליטביורו הוייטנאמי Prof. Nguyen Xuan Thang. טאנג, פרופ’ לכלכלה בהכשרתו, עומד בראשה של הועדה הרעיונית של המפלגה השלטת, מקורב למזכיר המפלגה של וייטנאם ומשמש כסגן יו”ר האסיפה הלאומית של וייטנאם. השניים דנו, בין השאר, בעניין הסכם הסחר החופשי שהמו”מ בעניינו צפוי להסתיים עד סוף 2022, כמו גם בדרכים לעידוד השקעות ההדדיות וחיזוק קשרי המסחר והכלכלה בין המדינות.

לאחרונה ניכר עניין גובר מצד המגזר העסקי בווייטנאם בפתרונות ישראליים וחברת הרכב הווייטנאמית “וינפאסט” – המצויה בהליכי חדירה לשוק הישראלית בימים אלה אף השקיעה בשלוש חברות טכנולוגית ישראליות. בנוסף, מציינים במינהל סח”ח כי חברות וייטנאמיות השקיעו גם בשורת חברות טכנולוגיה ישראליות בתחום הציוד הרפואי והחקלאות המתקדמת. במסגרת הביקור צפויים פרופ’ טאנג ופמלייתו לקיים מפגשים עסקיים עם גורמים שונים.

מנהל מינהל סחר חוץ מר אוהד כהן: “למשרד הכלכלה והתעשייה הישראלי נספחות כלכלית בבירת ווייטנאם, האנוי ומשרד נוסף בהו-צ’י-מין-סיטי, סייגון, הפועלים לחזק את הקשרים הכלכליים והמסחריים בין המדינות ולסייע לחברות ישראליות לפעול בשוק. אנו משוכנעים כי ההתקדמות במו”מ להסכם סחר חופשי תתרום להגברת התחרותיות בישראל וכן לפעילותן של חברות ישראליות בשוק הווייטנאמי”

נתוני סחר: ישראל מייצאת לווייטנאם דשנים וכימיקלים, ציוד טלקום, מכשור רפואי ואופטי, פלסטיק ומתכות. כמו כן ישנה פעילות כלכלית רבה בתחום האגרו-טכנולוגיה. ישראל מייבאת מווייטנאם בעיקר תוצרת חקלאית, מוצרי מזון, מכונות ומיכון חשמלי ומכני.  מנתוני הסחר העדכניים ל-2021 עולה כי סך ייבוא הסחורות והשירותים העסקיים עומד על כ-1.22 מיליארדי דולר , וסך הייצוא עומד על 177 מיליון דולר.


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>