ספטמבר 07, 2022

שר סחר החוץ של קוסטה ריקה בביקור בישראל – הידוק היחסים הכלכליים וחיזוק שיתוף הפעולה בין המדינות

האלופה במיל’ אורנה ברביבאי: “מברכת על שיתוף הכלכלי הפורה בין קוסטה ריקה לישראל. בכוונתנו להמשיך לחזק את יחסינו הכלכליים הבילטראליים תוך יצירת תשתית נוחה והזדמנויות עסקיות עבור חברות מישראל ומקוסטה ריקה בשתי המדינות.”

אתמול, יום שלישי (06/09/2022), נפגשה שרת הכלכלה והתעשייה, האלופה במיל’ אורנה ברביבאי, עם שר סחר החוץ של מדינת קוסטה ריקה, מר מנואל טובר ריברה (Manuel Tovar Rivera) בעת ביקורו בישראל. השר הינו חבר הקבינט של קוסטה ריקה ואחראי על מדיניות החוץ הכלכלית של המדינה וקידום השקעות זרות בקוסטה ריקה.

במהלך פגישתם, דנו השניים בדרכים בהן ניתן לחזק את קשרי המסחר והקשרים הכלכליים בין ישראל לקוסטה ריקה, בין היתר, באמצעות מסגרת פורמלית כגון מזכר הבנות לשיתוף פעולה כלכלי.

מנהל מינהל סחר חוץ, מר אוהד כהן: “מברכים על המגעים בין ישראל לקוסטה ריקה לטובת חתימה על מזכר ההבנות שיחזק את שיתוף הפעולה בתחומי הסחר בין המדינות.  עם החתימה על מזכר ההבנות, תוקם ועדה מעורבת אשר תספק פלטפורמה פורמלית לבחינה עתידית של מערכת היחסים הכלכלית בין ישראל לקוסטה ריקה ואפשרויות לפיתוחה. מינהל סחר חוץ מברך על היוזמה של קוסטה ריקה, המהווה נדבך חשוב נוסף ביחסי החברות בין שתי המדינות.”

 ~~

נתוני סחר: בשנת 2021, היקף הסחר בין ישראל לקוסטה ריקה עמד על כ-63 מיליון דולר. בהשוואה לשנת 2020, מדובר בעלייה משמעותית בהיקף הסחר בין שתי המדינות (54%+). כ-70% מהסחר הוא יצוא סחורות ישראלי, כאשר 30% מהווים יבוא סחורות מקוסטה ריקה לישראל. ענפי הייצוא המרכזיים מישראל לקוסטה ריקה הם כימיקלים ומוצרי תעשיות כימיות (60%), מכשור אופטי ורפואי (13%), מוצרי גומי ופלסטיק (10%), ומכונות, מיכון חשמלי ומכני (9%). ענפי הייבוא המרכזיים של ישראל מקוסטה ריקה הם תוצרת חקלאית טרייה ומוצרי מזון (41%), מכשור אופטי ורפואי (36%), ומכונות ומיכון חשמלי (18%).

 


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>