ינואר 29, 2017
ינואר 29, 2017

אין מי שלא מכיר את מושג החבר’ה. אלה יכולים להיות החבר’ה ששיחקת איתם בהפסקות מאז כיתה א’, החבר’ה ששכבו לצדך במארבים במילואים או החבר’ה מהלימודים. כשהישראלים מביאים איתם את תרבות החבר’ה לעולם העסקים, ניתן לראות תופעות כמו תוכנית יזמות לבוגרי 8200, קבוצת ווטסאפ של בכירים בתעשיית הסייבר סקיוריטי בה מדסקסים ומסייעים בפתרון בעיות של החברים, מתחרים שמשתפים בקשרים כשזה לא בא על חשבון הצלחתם, דוכנים לאומיים בתערוכות בינ”ל ועוד דוגמאות שהיריעה קצרה מלהכיל.
עבור מרבית היצואנים הישראלים, השוק הגלובאלי מספיק גדול בכדי שהתועלת משיתוף הפעולה תהיה גדולה בהרבה מהעלות. בסופו של דבר, אם יש משהו שאנחנו הישראלים גאים בו זו הערבות ההדדית ואם יש משהו שאנחנו הישראלים ידועים בו זו ה- “Huzpah” בחיים והאסרטיביות בעסקים.
כפועל יוצא מכך נולדה תוכנית מאגדי תשתית של מערך כלי סיוע במינהל סחר חוץ. בתוכנית זו ניתן סיוע של עד 50% (עד 10 מיליון ₪ מהוצאות מוכרות עד לסך של 20 מיליון ₪) לקבוצה של לפחות 5 חברות להקמה, תפעול ושיווק מתקן הדגמה מסחרי בחו”ל.
בין פעילות החברות צריכה להתקיים סינרגיה כך שהמתקן ידגים את מה שיש לחברות להציע אך גם את התועלת שתצמח מעבודה עם יותר מחברה אחת. המאגדים שאושרו עד היום הפכו ל- Hubs של טכנולוגיה ישראלית, משכו לקוחות פוטנציאליים, גורמי ממשל ואקדמיה והגדילו משמעותית את מכירות החברות בשוק היעד.
לתוכנית יכולים להתקבל מאגדים מכל התחומים. בשנה האחרונה למשל אושרו: מאגד חקלאי בברזיל, מאגד בתחום ערים חכמות בצ’כיה ומאגד חקלאות מתקדמת בקליפורניה. סך התמיכות שאושרו ב-2016 רק לשנת הפעילות הראשונה של המאגדים הינו כ- 8.5 מיליון ₪.

התוכנית נפתחה בשבוע האחרון להגשות למחצית הראשונה של שנת 2017!

לשאלות והגשה על ידי קבוצות של 5 חברות לפחות לחצו כאן 
לפרטים המלאים לחצו כאן 


יקיר דוידסון

צור קשר עם: יקיר דוידסון
ליצירת קשר לחצו >>