יפן היא הכלכלה השלישית בגודלה בעולם ואחת האומות הדיגיטליות ביותר.

האתגרים שיפן ניצבת מולם בתחום האבטחה הקיברנטית הם עצומים, בייחוד לקראת המשחקים האולימפיים שיתקיימו בטוקיו בשנת  2020.

יפן כיום נערכת לקראת איומים אלו באופן אינטנסיבי בכלל הוורטיקלים האפשריים החל מהגנה על תשתיות קריטיות ועד הגנה על מוצרים חכמים.

המשחקים האולימפיים מביאים עניין רב ותיירות רבה ליפן ומצד שני גם איומים רבים של גורמים עוינים. מה שמייצר הזדמנויות רבות לטכנולוגיות הגנה קיברנטיות בכל תשתית אפשרית היכולה להשפיע על חיי היומיום ביפן, לרבות התחבורה הציבורית, המערכת הבנקאית, מתקני האנרגיה ומפעלי התעשייה המתקדמים.

ישראל ממוקמת היטב כאחת ממדינות היעד לחיפוש פתרונות אבטחה קיברנטיים ביפן וקיימים סיפורי הצלחה רבים על שיתופי פעולה של חברות ישראליות וחברות יפניות בפרויקטים רבים והחלו ניצני שיתופי פעולה אקדמיים.

החתימה על הסכם לשיתוף פעולה בין משרדי הכלכלה והפעולות שבוצעו בעקבות ההסכם יחד עם ביקור משלחת הבכירים בנובמבר 2017 המשיכו לחזק את מערכת היחסים המתפתחת בשנים האחרונות בין המדינות.

בשל ההתפתחויות האחרונות ובשל העניין הרב בשיתופי פעולה יזמנו את הפורום סייבר ישראל – יפן במסגרת סייברטק תל אביב. לסייברטק תל אביב צפויים להגיע כ-90 נציגי חברות יפניות והפורום יאפשר הזדמנות טובה לפגוש אותם.

הפורום עצמו יתמקד באקוסיסטם הקיברנטי שנבנה בין ישראל ליפן והמהווה את הבסיס ליחסים כלכליים משמעותיים.

בפורום נארח דוברים מהממשלות, מהאקדמיות ומהתעשיות של שתי המדינות.

הצטרפו לפורום הקיברנטי של ישראל- יפן כדי לקבל את העדכונים האחרונים על שיתוף הפעולה בין ישראל ליפן, בהיבטים השונים מן המחקרים המשותפים של האקדמיות, דרך סיפורי הצלחה בתעשייה והתשתית הנבנית בין המדינות על ידי שתי הממשלות.

הפורום יתקיים ב30.1 בשעה 17:30-19:00 בכנס סייברטק בגני התערוכה.

להרשמה אנא השתמשו בלינק הבא:

https://www.cybertechisrael.com/israel-japan-cyber-forum-3012018

סיונרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.