ינואר 28, 2014

מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה מוביל בימים אלה את המשא ומתן בין ממשלות ישראל והודו על כינון הסכם אזור סחר חופשי (אס”ח), במטרה להגביר ייצוא ישראלי להודו ע”י הסרת מכסים וחסמים לא מכסיים.

הסכם האס”ח יכלול התייחסות לנושאים רבים, בנוסף לסחר בסחורות, ובפרט בנוגע לענפי השירותים ותנועת עובדים. בין היתר, יידונו ענפים כגון תחבורה, תיירות, שירותים עסקיים – מו”פ, מחשוב, הנדסה, אדריכלות, בינוי ועוד. מו”מ על סחר בשירותים נוגע גם לחברות שמייצאות סחורות, אך מלוות זאת באספקת שירותים (לדוגמא: שירותי הטמעה, תחזוקה וכד’ בתחום ה- IT והטלקום, ניהול פרויקטים או ייעוץ בתחומי ההנדסה, חקלאות וסביבה).

יצואנים שונים דיווחו על חסמים ומגבלות, שמנעו מהם לתקוע יתד בשוק ההודי. אלה עשויים לכלול אמצעים המפלים לרעה ספקים ישראלים לעומת ספקים מקומיים, דרישה להקמת נציגות מקומית או כניסה לשותפות מקומית, דרישת תושבות או קביעת רמת השכלה מינימאלית וכיו”ב.

זיהוי הכשלים והבנת האינטרסים בייצוא ישראל להודו הם שלב קריטי לקידום התעשייה הישראלית בשוק חשוב ומשמעותי זה. לשם כך, יצרנו את סקר השירותים. אם הנכם בעלי ניסיון עסקי מול הודו, ופועלים בתחום השירותים, כולל תוכנה, או מייצאים מוצר שכולל שירותים נלווים, אנו מזמינים אתכם למלא את הסקר (זמן המילוי מוערך בכ-10 דקות).
הסקר יסייע לנו לגבש עמדות אל מול הצד ההודי במו”מ – מעורבותכם חשובה! עזרו לנו לעזור לכם!

כמו כן, אם נתקלתם בעבודתכם בחברות שהתלוננו על חסמים, אם אתם מכירים יזמים שעובדים בהודו ומספרים על בעיות מסוג זה או יזמים שהחליטו לוותר על הפעילות כולה בשל הקשיים, אנא הפנו אותם לסקר!


ניר ברנגה

צור קשר עם: ניר ברנגה
ליצירת קשר לחצו >>