דצמבר 19, 2021

קורס הצוערים היוקרתי של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה – ‘נספחות ונספחים כלכליים 2022’ נפתח, ואתם/ן מוזמנות/ים להגיש מועמדות!

מדי שנה מתקבלים לקורס 12 צוערות וצוערים מתוך כ- 1,000 מועמדויות – מהרו להגיש!

שרת הכלכלה והתעשייה, האלופה (במיל’) אורנה ברביבאי: “בכדי להגביר את התחרותיות של התעשייה הישראלית מול השווקים הבינלאומיים ולפרוץ דרך עבור חברות ישראליות בשווקים זרים, מגייס מינהל סחר חוץ את ה”דור הבא” של הנספחים הכלכליים המוצבים ברחבי העולם. זוהי ההזדמנות  עבור אנשים עם אוריינטציה שיווקית וכלכלית, להגיש מועמדות לתפקיד המאפשר לעשות דברים משמעותיים למען התעשייה הישראלית והסקטור העסקי בעולם ולסייע בחיזוק מיצוב ישראל כמובילת חדשנות ופתרונות טכנולוגיים”

 מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה פתח את הרישום לקורס הצוערים – ‘נספחים כלכליים’ לשנת 2022. המינהל, האמון על גיבוש מדיניות סחר החוץ של מדינת ישראל והובלת יחסיה הכלכליים אל מול כלכלות העולם, מפעיל 56 נציגויות כלכליות במערך הכולל 44 נספחות ונספחים כלכליים. הנספחים מוצבים במרכזי הסחר המובילים בעולם, אמונים על קידום פעילות הפיתוח העסקית של התעשייה הישראלית בזירה הבינלאומית, משיכת השקעות זרות והובלת מדיניות הסחר של ישראל.

בוגרי הקורס משתלבים לרוב בתפקידי מפתח מרתקים בתחום הכלכלי, הן בתקופת הצוערות במטה מינהל סחר חוץ בישראל, הן כנספחים כלכליים מטעם המשרד ברחבי העולם והן בתפקידים בכירים ומגוונים במשרד לאחר השירות.

במינהל סחר חוץ שבמשרד הכלכלה והתעשייה מציינים כי הליך המיון לקורס, שצפוי להתחיל בקיץ 2022, כולל מבחני ידע כללי וכלכלי ; כישורים קוגניטיביים; אנגלית; מיומנויות מקצוע; מיומנויות ניהול; בחינות אישיות וכיו”ב. המבחנים יתנהלו במספר שלבים ויכללו בחינות בכתב, סימולציות וראיון אישי. מועמדים שיעברו את כל מבחני הסינון, יזכו להשתתף בקורס הצוערים – ‘נספחים כלכליים’, שיימשך כ-3 חודשים.

במסגרת הקורס, ירכשו הצוערים ידע נרחב בתחומיי השיווק הבינלאומי, כלכלת ישראל, שווקים גלובליים, הסכמי סחר, קידום השקעות, שיתופי פעולה במחקר ופיתוח והכשרות במגוון מיומנויות אישיות כגון ניהול מו”מ, העברת מצגות בפני קהל, הופעה בפני אמצעי תקשורת ועוד. בתום הקורס, ישתלבו בוגריו בתפקידי מטה במינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, ולאחר תקופת הכשרה בת כ-3 שנים, יצאו לשליחות כראש נספחות משרד הכלכלה והתעשייה של ישראל ברחבי תבל.

מנהל מינהל סחר חוץ, אוהד כהן: “הנספחים הכלכליים מצויים בחוד החנית של העשייה הכלכלית הלאומית של ישראל, משרתים במרכזי הסחר המרכזיים בעולם ומנהלים צוותים שתפקידם לסייע לחברות הישראליות – קטנות כגדולות. הם מסייעים בקידום הייצוא ובמשיכת השקעות זרות ותורמים רבות לכלכלה הישראלית עם סיפורי הצלחה בהיקף של מאות מיליוני דולר בשנה. מדובר באחד התפקידים המרתקים בשירות הציבורי הישראלי, המשלב עשייה משמעותית ומגוונת, שליחות ממלכתית והגשמה עצמית. אני קורא לכל המועמדות והמועמדים הרואים עצמם מתאימים להגיש מועמדות ובהקדם”

בקורס הצוערים הקודם, שנפתח ב-2020, התקבלו 12 צוערים (6 גברים ו-6 נשים) מתוך כ-1,000 מועמדויות שהוגשו. הצוערים הגיעו עם רקע אקדמי בתחומים שונים כמו כלכלה, משפטים, מינהל עסקים ומדע המדינה. גם הרקע התעסוקתי של הצוערים היה מגוון ועסק בשיווק בינ”ל, ליטיגציה משפטית ועוד. גילם הממוצע של המועמדים לקורס ב-2020 עמד על 32.8 וגילם הממוצע של הצוערים אשר החלו לבסוף את הקורס היה דומה.

הגשת מועמדות לקורס אפשרית עד ה-02.01.2022 בדצמבר באמצעות אתר נציבות שירות המדינה. הקורס עצמו צפוי להיפתח בקיץ 2022.

פרטים נוספים באתר המידע והגיוס לקורס הצוערים-‘נספחים כלכליים’ לשנת 2022.


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>