ינואר 12, 2021

מייצאים או חושבים לייצא לאיחוד האירופי? היכנסו לקרוא על הכלי הדיגיטלי החדש של האיחוד האירופי

מאת: דקלה גרשוני

האיחוד האירופי השיק לאחרונה כלי חדש Portal  Market 2 Access עבור חברות המעוניינות לייצא למדינות האיחוד האירופי. זהו כלי שימושי מאוד במיוחד בתחילת השנה בעת תכנון תכניות העבודה של חברות יצואניות.

הפורטל הינו כלי שמומלץ לשימוש בעת כניסה לשוק חדש ו/ואו בחינה של הפוטנציאל הקיים בשוק שהנך מייצא אליו.

הכלי מעניק למעוניינים בייצוא מידע לפי פריטי המכס (ע”פ תעריף המכס של האיחוד האירופי) או תיאור הפריט ותמהיל שלם של מידע ליצואן: שיעור המכס או המכסה, כללי מקור שיש לעמוד בהם כדי לקבל תנאים מעודפים בשיעורי המכס תחת הסכם האסוציאציה ישראל-האיחוד האירופי, מיסים נוספים החלים על הטובין (כדוגמת מע”מ, מס בלו), פרוצדורות ונוהגים מקובלים החלים בסחר- חוקים כלליים וספציפיים לגבי המוצרים, ניתן למצוא חסמי סחר שחברות דיווחו בייצוא בפריט בשוק היעד, נתונים סטטיסטיים המצביעים על ביקושים בערך כספי ובכמויות- בפילוח לפי מדינות חברות באיחוד האירופי –מידע שעשוי להיות חיוני עבור התכנית העסקית של החברה.

בפורטל ניתן גם למצוא כלי אשר מסייע בבדיקת המקור של המוצר ואיך להוכיח את המקור של המוצר במדינת היבוא.

כמו כן, במידה ואתם מייצאים שירותים- ניתן לקרוא על יצוא שירותים לאיחוד האירופי: ניתן למצוא כלים העוזרים לך להעריך האם החברה שלכם מוכנה לייצוא שירותים; מידע על מכרזים ציבוריים; סחר אלקטרוני וסטטיסטיקות שונות לשימוש חברות.

יש לשים לב שהאיחוד האירופי מספק את המידע בחינם אך אינו נושא באחריות למידע שמסופק על ידו באתר, ועל כן ממליץ לבדוק את המידע גם אצל סוכן המכס שלך ורשויות המכס במדינה אליה מעוניינים לייצא.

כלי נוסף שהשיק ה-WTO יחד עם ארגונים נוספים (ועדת האו”ם לסחר ופיתוח וה-International Trade Center) עבור יצואנים ויבואנים הוא ה- Global Trade Helpdesk .

הפלטפורמה הזו (שגם היא אינה בתשלום) מאפשרת ליצואנים ויבואנים להשוות בין שווקי יצוא/יבוא בכל העולם ולנתח את מידת האטרקטיביות של שווקים בעולם ביחס למוצרים ספציפיים -לפי פרט מכס ב-6 ספרות, אין צורך לדעת את מספר פריט המכס וניתן לחפש לפי שם המוצר.

הפלטפורמה מנתחת עד כמה הגישה לכל שוק קלה, מציגה את תעריפי המכס, כללי מקור, מידע על רגולציה ותקינה, דרישות סימון ואריזה, היבטים לוגיסטיים (ניתוח זמן ועלות היצוא לפי פרמטרים שונים) ועוד. כמו כן, הפלטפורמה מפנה לאפשרויות מימון, לסוכנויות קידום יצוא ואפילו לחיבורים עם שותפים פוטנציאליים בשוק היעד.

מעוניינים באתרים נוספים שעשויים לעזור לכם בבחינת שווקים חדשים ובמידע על מיסוי ורגולציה?

היכנסו לקישור הבא באתר משרד הכלכלה והתעשייה.

 


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>