ינואר 20, 2021

בעוד שעתידה של אולימפיאדת הקיץ בטוקיו לא ידוע, סין ממשיכה להתכונן במלוא המרץ לקראת אולימפיאדת החורף שצפויה להתקיים בבייג’ינג בפברואר, 2022.

נכתב על ידי: נסטיה ליטביננקו, מחלקת סין

בייג’ינג היא העיר הראשונה לארח משחקים אולימפיים בהפרש זמן כה קצר בין אחד לשני (2008 ו-2022), וכפי שאולימפיאדת הקיץ של 2008 הייתה תצוגת תכלית מדהימה להתפתחות וההתקדמות של סין בעשורים האחרונים, גם משחקי החורף של 2022 צפויים להיות מרשימים לא פחות.

על פי מארגני האירוע, אולימפיאדת חורף 2022 לא תהיה רק מופע מרהיב, אלא תשלב בתוכה חדשנות רבה ומסרים מובהקים של איכות ושמירת הסביבה. כך למשל, אולמות הסקי נבנים בטכניקות מיוחדות לצמצום פליטת גזי חממה; מרבית המתקנים מאולימפיאדת בייג’ינג 2008 מושמשים בשנית למשחקי החורף הקרבים (דבר המצמצם עלויות ומונע בניית יתר); והחשמל להפעלת מרבית המתחמים צפוי להגיע כמעט לחלוטין ממקורות של אנרגיה מתחדשת.

כמו כן, מהכרזתה של סין כמארחת המשחקים ב-2015, פועל הממשל להעצים את עניין הסינים בספורט חורף, שעד אז לא היה פופולארי במיוחד. עם מטרה שאפתנית, כמו תמיד, של 300 מיליון אזרחים המעורבים בפעילויות ספורט חורף בסין, המדינה הציעה הטבות למתחמי סקי והחלקה, תמכה בתכניות לימוד ייעודיות בבתי ספר ברחבי המדינה, ופתחה בקמפיין שיווקי עצום שנמשך עד היום ויגיע לשיאו בעת פתיחת המשחקים האולימפיים בעוד שנה בדיוק.

אנו מאמינים שהאירוע מהווה הזדמנות מצוינת עבור חברות ישראליות מתחומי הבריאות, הספורט-טק, טכנולוגיות השידור, השיווק והתקשורת, לדריסת רגל באחד השווקים הגדולים בעולם.

מתעניינים? מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית בבייג’ינג דרך מערכת ה-ERM של מינהל סחר חוץ.


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>