נובמבר 03, 2020
נובמבר 03, 2020

ניהול המים עובר לעולם הדיגיטלי – בואו לקחת חלק ב-Digital Water Israel 2020!

נכתב על ידי: אנאל ממן, צוערת במינהל סחר חוץ

החברות הישראליות הפכו מזה מספר שנים למובילות ולשחקניות מרכזיות בשווקים הבינלאומיים בכל הקשור לטכנולוגיות מים.

הפתרונות שהביאו עמן החברות לפתירת בעיות המים “מסורתיות” כוללים טכנולוגיות להתפלת מים וטיהור מים אשר הביאו לישראל מוניטין רב בתחום. בשנים האחרונות, רוח חדשה נכנסה לענף, וגברה ההבנה שצריך ללכת מעבר לפתרונות הקלאסיים ולפרוץ את הגבולות המוכרים וכך, צצו חברות אשר מציאות פתרונות דיגיטליים לניהול חכם של אחד המשאבים החיוניים ביותר – מים.

water

ההנחה הזו התבררה כנכונה כאשר מגפת הקורונה הגיחה לחיינו והביאה עמה גל של שינויים בהרגלי התנועה, ההתנהלות והצריכה של כלל תושבי העולם.

יכולת שליטה מרחוק על מערכות קריטיות, ניהול נתוני צריכה והיכולת לתת פתרונות לבעיות אי הספקת מים בזמן אמת קיבלו משמעות חדשה וחשיבות שאין שניה לה. בהתאם לזאת, ניתן לצפות כי הדיגיטליזציה של תחום המים הוא הטרנד הבא בכל מה שקשור ליכולת למקסם את השליטה במאגרי המים.

סיבה נוספת למגמה זו הינה הגידול באוכלוסיית העולם מחד, וכמות משאבי המים הפוחתים מאידך. מדינות בעלות משאבי מים מוגבלים, בהן צריכת המים לנפש גבוהה, מחפשות פתרונות חדשניים אשר יגבירו את יכולתם לחסוך במים, תוך שימוש וניהול נכון.

אז מה זה אומר בפועל?

תחום הדיגיטל של עולם המים כולל מגוון רחב של פתרונות החל מניהול מים, שסתומים וחיבורים חכמים, ניתוח וסינון של מידע, איתור דליפות, סייבר IoT, שליטה ותקשורת מרחוק, הנדסה ותכנון, איתור מים ודליפות ועוד. כיום, פתרונות של כמה חברות ישראליות מאפשרים שליטה מרחוק דרך אפליקציות ידידותיות אשר מקלות ומיעלות את השימוש למשתמשי הקצה תוך שהן נותנות מענה לבעיות שבעבר היו מצריכות הימצאות פיזית, במקום ספציפי, בזמן ספציפי – בשטח. טכנולוגיות אלו ניתנות ליישום הן ברמה המדינתית והעירונית והן ברמת הסקטור התעשייתי והסקטור הפרטי, ולכן, הפוטנציאל שטמון בהן הוא אדיר.

אם גם אתם רוצים להצטרף להצלחה וללמוד עוד על התחום המרתק הזה, הנכם מוזמנים לאירוע וירטואלי ראשון בתחום, אשר שיהווה one-stop-shop, ויתקיים בין התאריכים 10-11 לנובמבר 2020.

ב-Digital Water Israel תוכלו לצפות בפאנלים בהשתתפות מומחים בתחום ברמה העולמית, לשמוע הרצאות של דוברים בעלי שם ולקיים פגישות B2B. באירוע ישתתפו רשויות, ספקי מים, גורמי ממשל, אינטגרטורים, חברות ומפיצים.

לפרטים נוספים ולהרשמה, לחצו על הלינק: https://water.israel-expo.co.il/expo

Digital Water banner


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>