דצמבר 24, 2014
דצמבר 24, 2014

נשיא המדינה, ראובן ריבלין ושר הכלכלה, נפתלי בנט, העניקו הבוקר תארים ופרסי הוקרה ליצואנים מצטיינים במסגרת טקס הענקת “אות סחר החוץ של מדינת ישראל”. בטקס, שהתקיים הבוקר בבית הנשיא, השתתפו בכירים במינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, בראשם מנהל המינהל, אוהד כהן, בכירי המשרד, נציגי הארגונים הכלכליים המרכזיים במשק, בכירי החברות היצואניות המצטיינות ונציגות מקרב העובדים בחברות אלו.

Presidnet Rivlin
הנשיא ריבלין נואם בטקס היצואן המצטיין לשנת 2013

במסגרת הטקס הוענקו פרסים לזוכים בקטגוריות השונות: תעשיות מסורתיות, תעשיות עתירות ידע וענף היהלומים, “פרס היצוא” היוקרתי ופרס “החברה רב-לאומית הנבחרת” לשנת 2013.

Winning Companies 2013
החברות הזוכות בתואר היצואן המצטיין לשנת 2013

פרס היצוא לשנת 2013 הוענק לחברת כתר פלסטיק בע”מ (Keter Plastic Ltd). הפרס מוענק ליצואן אחד בלבד, שתרם תרומה מיוחדת ליצוא הישראלי וכן למיצובה, ולהאדרת שמה של התעשייה הישראלית בשווקים בחו”ל לאורך שנים. תואר “החברה הרב- לאומית הנבחרת” לשנת 2013 הוענק לחברת אפלייד מטיריאלס -Applied Materials. פרס זה מוענק בכל שנה, לחברה זרה אחת בלבד, הפועלת בארץ, שפעילותה תרמה משמעותית ליצוא הישראלי.

היצואניות המצטיינות הזוכות מקרב התעשיות המסורתיות:

  • א.משי תעשיות קוסמטיקה (A. MESHI COSMETIC Ltd.) (יצואן קטן)
  • כפרית תעשיות (1993) בע”מ(Kafrit Industries (1993) Ltd ) (יצואן בינוני)
  • מיטרוניקס בע”מ (Ltd. Maytronics) (יצואן גדול).

בתחום תעשיות עתירות ידע, הזוכות הן:

  • לומוס בע”מ (.Lumus Ltd) (יצואן קטן)
  • אף רובוטיקס רכישות בע”מ  (F Robotics Acquisitions Ltd.) (יצואן בינוני)
  • טורבין ג’ט בע”מ (.Turbine Jet Ltd) (יצואן גדול).

בתחום תעשיות היהלומים הזוכה היא נירו דיאמונדס ישראל (1987) בע”מ (NIRU Diamonds Israel (1987) Ltd.).

הנשיא ראובן (רובי) ריבלין: “אתם היצואנים המצטיינים סמל ומקור השראה לכולנו, מבצע צוק איתן רק המחיש לכולנו את רצינות האיומים של גורמים שונים בעולם, המבקשים להחרים תוצרת ישראלית – אתם היצואנים נמצאים בקו האש הראשון…אני שמח לראות כי בין הזוכים גם נציגי מפעל “כפרית” בו ביקרתי במהלך מבצע ‘צוק איתן’ שעובדיו המשיכו לעבוד בגבורה תחת אש, ואיומים פיזיים”.

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה: “משרד הכלכלה ומינהל סחר חוץ שמחים וגאים על ההזדמנות להוקיר ולציין לשבח את היצואנים והמשקיעים על תרומתם ופועלם לבניית התעשייה ולביסוס תדמיתה של ישראל כמי שמשכילה להיערך למגמות ולאתגרים של הכלכלה העולמית ולספק פתרונות יצירתיים ומפתיעים באמצעות החברות הישראליות. הפרסים המוענקים אינם רק ציון הערכה לעבר, כי אם קריאה לחתירה להישגים בעתיד”.

ברכות לזוכים!

 

*הידיעה מבוססת על הודעת דוברות משרד הכלכלה (קרדיט תמונות: דוברות משרד הכלכלה).


צור קשר עם:
ליצירת קשר לחצו >>