אסיה פאסיפיק
הצטרפו לרשימת התפוצה

לבחירת בלוג

להורדת המדריך לשוק הציוד הרפואי בקוריאה

חממה בהודו מציעה לחברות ישראליות חללי עבודה וייעוץ בחינם

פורסם ע"י , נספח כלכלי ניו דלהי, הודו , בתאריך 13 באוגוסט 2017

כפי שפורסם ב"כלכליסט".

חברת Ambuja Neotia הקימה לפני מספר חודשים בקולקטה – בירת מערב בנגל – מתחם חדשנות בכלכותה, שמציע עמדות עבודה, תוכנית האצה אישית וחיבור למשקיעים ולקוחות בהודו. החברה ההודית מציעה את שירותיה בחינם עבור סטארט-אפים מישראל שמעוניינים לפרוץ לשוק המקומי.

חברת Neotia Ambuja ,עוסקת בתחומים כנדל"ן, אירוח, בריאות , חינוך ובשנים האחרונות נכנסה גם לתחום הספורט, התרבות והבידור. החברה, בהנהלתו של הרשוורדן (הארש) נאוטיה, מפעילה מספר פרויקטים באזור מזרח הודו, כמו גם בחלקים אחרים של המדינה. לאחרונה, החליט יו"ר החברה – שהינו גם קונסול הכבוד של ישראל במדינת בנגל המערבית, להקים אינקובטור חדשנות בשם Neotechub ,שנועד להוות בית ליזמים במזרח הודו ובבנגל המערבית. מתחם החדשנות מציע בין השאר עמדות עבודה, חדרים מעוצבים במרחב שופע יצירות אומנות, חיבור אינטרנט מהיר ותשתית רחבה הכוללת אודיטוריום, חדרי ישיבות, מועדון, קפיטריה ועוד. יש בו חלל עבודה משותף ליותר מ-100 עמדות עבודה, בו יכולים לעבוד כ-40 סטארט-אפים. בנוסף, יקבלו היזמים סיוע בחדירה לשוק ההודי וגיבוש תכנית עסקית, גישה לקונסורציום המעניק סיוע משפטי, חשבונאות, עזרה ותמיכה ניהולית, ייעוץ לפיתוח אסטרטגיית תקשורת, גישה למשקיעים, הדרכת מומחים בתעשייה ותמיכה טכנית. נאוטיה מציעה מימון של סכום מוסכם ואחריות להסדרת הכספים הנדרשים עבור אסטרטגיית השוק ההודי, ותוכנית חממה מותאמת אישית הנמשכת עד 12 חודשים.

בנוסף, מציע המרכז תכנית המתאימה במיוחד לחברות סטארט-אפ ישראליות או לחברות ישראליות קטנות ובינוניות שכבר פיתחו מוצר או שירות שמתאים לשוק ההודי. ב- Neotechub מציעים לחברות לפתוח חברה פרטית מוגבלת, בה תהיה שותפות של החברה הישראלית העיקרית ושלה. Neotechub תספק את סל השירותים המקיפים ללא תשלום ותביא הון עצמי שיושקע בחברות הישראליות שייבחרו במסגרת המיזם.

ברק גרנות, הנספח המסחרי של מנהל סחר החוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, בשגרירות ישראל בניו דלהי וצפון/מזרח הודו, אמר: "המותג Ambuja Neotia הוא מותג מכובד ומוכר במגוון תחומים. קונסול הכבוד של ישראל בכלכותה, הארש נאוטיה, החליט לייצר סביבת חדשנות פורצת דרך בקולקטה ומעוניין לראות חברות ישראליות חדשניות משתלבות בתוך המהלך הזה, שעשוי להיות מועיל הן לסטארט-אפים ישראלים והן ליצירת סביבת החדשנות משתמשות מובייל בהודו צילום: גטי אימג'ס המהלך הזה, שעשוי להיות מועיל הן לסטארט-אפים ישראלים והן ליצירת סביבת החדשנות הצומחת של כלכותה".

סאנג'י סארדה, מנכ"ל האינקובטור, הוסיף: "ב-Neotechub אנו מעניקים תוכניות הדגמה לחברות סטארט-אפ העובדות על טכנולוגיות חדשניות בעיקר בתחומי הבריאות, החינוך, האירוח נדל"ן. Neotechub מהווה סביבת חדשנות תוססת, שבה יזמים, משקיעים, מנטורים, קובעי המדיניות, תאגידים וחברות נפגשים יחד על מנת ליצור שיתופי פעולה. המחזור הראשון שלנו, הכולל 10 סטארט-אפים מקומיים, כבר בעיצומו". "כל פעילות חדשנית בזירת הסטארט-אפ כיום, קשורה באופן ישיר או עקיף לישראל ואנו רוצים להרחיב את החיבור ושיתוף הפעולה עם הסטארט-אפים הישראלים ולמשוך אותם להשתמש במתקנים שלנו עם הצעה אטרקטיבית ביותר. אנו מאמינים כי הודו ככלל ומערב בנגל בפרט נמצאת בנקודת מפנה וזו יוצרת מרחב עצום של הזדמנויות ייחודיות. זוהי ההזדמנות של מפתחי טכנולוגיות והסטארט-אפים המבריקים בישראל, שעובדים על רעיונות חדשניים ומפתיעים, להציג אותם ולהחדיר אותם לשוק הגדול של הודו"

ברק גרנות נספח כלכלי ניו דלהי, הודו

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי ניו דלהי, הודו, ברק גרנות